Go Vege. Wegański majonez sałatkowy

blog wegański majonez sałatkowy z biedronki

Nasza rekomendacja:
5 out of 6 stars (5 / 6)

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości na początek mała uwaga –  to nie jest wpis sponsorowany przez Biedronkę. Nasi stali czytelnicy wiedzą, że nie należymy do miłośników tej sieci, ale jeżeli po przeczytaniu tego testu można nabrać wrażenia, że zmieniliśmy zdanie, to tak nie jest. Parafrazując słowa Ewangelii wg św Mateusza, należy  oddać cesarzowi, co cesarskie, a Bogu to, co Boskie. Zatem zaczynajmy 😎

Biedronka liderem?

Biedronka nie przestaje nas zaskakiwać. Można mieć do tej sieci różne zastrzeżenia, ale bez wątpienia właściciele Biedronki wiedzą jak się robi biznes. Dlatego patrząc na rosnący w niesamowitym tempie asortyment wegańskich produktów mamy wrażenie, że już niedługo (jeżeli nie stało się to już) stanie się numerem jeden pod względem liczby dostępnych produktów wegańskich. Skoro zatem w ostatnich miesiącach sieć wprowadziła tak wiele wegańskich produktów pod własną marką Go Vege, to może inne sklepy też powinny rozważyć poszerzenie swojego asortymentu? Wizyta we wzorcowym sklepie sieci przy ul. Modlińskej 347  w Warszawie (żeby każdy tak wyglądał) może tylko utwierdzić w tych wnioskach.

 wegański majonez

Testowaliśmy na naszym blogu wegańskie sosy Go Vego: czosnkowy i tatarski. Oba okazały się produktami zdecydowanie godnymi rekomendacji. Dlatego postanowiliśmy także spróbować majonez sałatkowy, który jest jednocześnie szóstym z kolei testowanym na naszym blogu wegańskim majonezem.

Cena czyni cuda!

Spośród wielu dyskusyjnych cech majonez wegański z Biedronki ma w zasadzie jedną najważniejszą zaletę, która sprawia, że nie można przejść obok tego produktu obojętnie. Ba, nawet trudno jest go porównywać z innymi zamiennikami majonezów tradycyjnych. Tą zaletą jest cena. Za słoik zawierający 280 g wegańskiego majonezu zapłacimy w Biedronce (uwaga!) 2,99 zł. Tak: dwa złote, 99/100 zł. Cena nie jest niska. Jest bardzo niska! Jest tak bardzo niska, że najtańszy majonez, który pod tym względem możemy do niego porównywać, czyli Vegan Majo Develey kosztuje ponad dwa razy więcej, a Wegan Majo Hellmansa ponad cztery razy więcej!

Być może wegański majonez sałatkowy z Biedronki ani w smaku, ani w składzie nie jest wybitny. Jednak nie jest aż tak zły, żeby można było mówić o próbie wciskania konsumentom niskiej jakości produktu mącąc im oczy i trzeźwe myślenie zaniżoną ceną. Jeżeli bowiem porównamy składy różnych majonezów wegańskich to zauważymy, że każdemu z nich można coś zarzucić, głównie pod względem składu. Co prawda w testowanym dzisiaj produkcie występuje guma ksantanowa, ale tego typu substancje znajdziemy również w innych wegańskich majonezach. Można by podać za przykład choćby Ekologiczny majonez wegański Ekowital (39,95 zł za kg), Vitaquell (45,40 zł za kg), czy Cremajo 31,60 zł za kg). Warto zaznaczyć, że majonez sałatkowy z Biedronki to wydatek nieco ponad 10 zł za kg.

Tak, przyczepiliśmy się ceny, bo:

 • Nie oszukujmy za sukcesem dyskontów nie stoją sprzedawane w nich wysokiej jakości produkty, ani doskonała obsługa.
 • Na decyzje zakupowe cena ma zawsze bardzo duży wpływ.
 • W przypadku tego majonezu wegańskiego niska cena nie oznacza złej jakości. Produkty trzy lub cztery razy od niego droższe nie są trzy lub cztery razy od niego lepsze.
 • Ten majonez obala mit, że zamienniki wegańskie tradycyjnych produktów muszą być drogie.
 • Cena tego produktu może sprawić, że konsumenci zamiast kupować tradycyjny majonez zaczną wybierać właśnie ten – wegański.

A jak majonez się sprawdza?

Zapach majonezu jest mieszanką majonezu Kieleckiego i Dekoracyjnego Winiar. W tej dokładnie kolejności: Kielecki wysuwa się na pierwszy plan. Można wyczuć kwaśność octu i zemulgowany olej. Smak również może się kojarzyć z majonezem Kieleckim, ale tylko na początku. Po chwili staje się bardziej octowy, kwaskowaty i lekko słodki. Można również wyczuć smak musztardy. W sumie to dobrze, bo gdyby był mniej kwaśny były mdły.

Najsłabszą stroną majonezu wegańskiego z Biedronki jest konsystencja. Pod tym daleko mu np. do Cremajo. Produkt jest trochę zbyt śliski i galaretowaty co jest zapewne wynikiem dodania zbyt dużej ilości substancji stabilizujących i zagęszczających.

Czu warto kupić majonez sałatkowy z Biedronki? Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, a szczególnie „wymęczoną” przez nas cenę, zdecydowanie!

Wnioski

Nie jest to produkt marzenie, ale zamiast utyskiwać na wysokie ceny wegańskich majonezów warto pójść do Biedronki, kupić majonez sałatkowy i dać odpocząć swoim naczyniom krwionośnym 😉

Jeżeli dodacie go do tradycyjnej sałatki warzywnej, to nie dość, że wyjdzie was ona taniej, to będzie do tego zdrowsza. Możecie być spokojni i tak nikt z zaproszonych gości i rodziny nie pozna, że zaszła zmiana w składzie 😁 No chyba, że ich uprzedzicie. O, wtedy to oczywiście każdy od razu rozpozna, że sałatka smakuje inaczej 😂

Pod względem opłacalności to zdecydowany faworyt pośród testowanych przez nas majonezów wegańskich i przez najbliższe miesiące, a może i lata raczej to się nie zmieni. To pierwszy wegański zamiennik majonezu, które otrzymuje naszą najwyższą rekomendację i zasłużył na wyróżnienie:

wegański blog - polecamy

 

Agnieszka i Arek

Wegański blog Vegetest.pl

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny

Opis

Opakowanie/etykieta Produkt w przezroczystym słoiczku z zieloną nakrętką. Etykieta o ograniczonych barwach, estetyczna.  Grafika jest czytelna i łatwo rozpoznawalna. Typowa dla produktów marki Go Vege.
Wygląd ogólny Kolor ecru.
Konsystencja i tekstura Gęsta i zwarta emulsja. Nieco śliska i galaretowata.
Zapach Zapach intensywny, octowy i majonezowy.
Smak Kwaśny i słodkawy. Wyczuwalny smak musztardy.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Bardzo dobra dla majonezów sałatkowych

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Guma ksantanowa. Skrobie (?) modyfikowane.
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Gorczyca
Informacje (zastrzeżenia) producenta
Przechowywanie Od +5ºC do +22ºC. Po otwarciu przechowywać w lodówce.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Tak

Przedział cenowy – Bardzo tani
2,99 zł za opakowanie – 10,67 zł za kg.

Zakupiono: Biedronka

KOD: 5901044021875

Go Vege. Wegański majonez sałatkowy

2,99 zł - 280 g
7.8

Skład

6.0/10

Wrażenia konsumpcyjne

10.0/10

Wartości odżywcze

4.0/10

Opłacalność

10.0/10

Smakowitość

9.0/10

Skład

 • Woda
 • Olej rzepakowy 30%
 • Musztarda (woda, ocet spirytusowy, gorczyca, cukier, sól, przyprawy)
 • Skrobie modyfikowane
 • Ocet winny biały
 • Cukier
 • Sól
 • Stabilizator: guma ksantanowa
 • Koncentrat soku z cytryny, aromaty naturalne
 • Przeciwutleniacz: E 385

Wartości odżywcze

 • Energia: 312 kcal
 • Tłuszcz: 30 g w tym kwasy tłuszczowe nienasycone: 2,3 g
 • Węglowodany: 9,2 g, (w tym cukry 4,1 g)
 • Białko: 0,0 g
 • Sól: 0,17 g

Inne wegańskie produkty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.