Take it Veggie. Vege Burger

Nasza rekomendacja:
5.5 out of 6 stars (5,5 / 6)

Ostatnie półtora roku to istny wysyp wszelkiego rodzaju wegańskich burgerów i kotletów lub jeśli ktoś woli burgerów i kotletów roślinnych. Jak dotąd udaje nam być na bieżąco (w miarę 😉) z nowościami rynkowymi w tym zakresie. Na testowane dzisiaj Take it Veggie. Vege Burger natknęliśmy się podczas ostatniej wizyty w Kauflandzie, który mamy wrażenie staje się powoli liderem w zakresie dostępności produktów wegańskich pośród wszystkich sklepów (wyłączając oczywiście sklepy specjalistyczne). Ważne jest także to, że w przeciwieństwie do innych znanych sieci w Kauflandzie produkty te są stale dostępne i mają przystępną cenę. Take it Veggie to popularna wśród wegan marka, co możemy zaobserwować chociażby po liczbie odwiedzin na naszym wegańskim blogu. Jak do tej pory nie zawiedliśmy się na niej, o czym może świadczyć między innymi ich obecność w naszym zestawieniu “Polecamy!” 

Tym razem jest podobnie i Take it Veggie. Vege Burger wchodzi na tą listę z rekomendacją 5,5. Przyzwyczajenia do smakowitości produktów pochodzenia zwierzęcego wyniesione z domu są tak silne, że wiele osób wciąż poszukuje ich roślinnych alternatyw. Część producentów zdaje sobie z tego sprawę i stara się uzyskać taki właśnie smak. Co prawda nie wszystkim się to udaje, ale nie dotyczy to testowanych dzisiaj burgerów. Jeżeli należycie do tej grupy osób to nie możecie przejść obojętnie obok wegańskich burgerów z Kauflandu. Nawet jeżeli spojrzycie na rewers etykiety, na którym widnieje 28 składników, nie zniechęcajcie się. Część z nich się powtarza, a żaden nie jest aż tak “straszny”😵, żeby rezygnować z zakupu.

Take it Veggie. Vege Burger to produkt, który prezentuje wysoką jakość niemal w każdym zakresie. Nas zachwycił smakowitością: konsystencja, smak i zapach towarzyszące jego spożywaniu dają wiele frajdy😜 A najciekawsze doznania spotkają Was podczas ich podgrzewania. Z naszego elektrycznego grilla po całej kuchni roznosił się zapach…mięsnych burgerów! Nie jemy mięsa i nie zgadzamy się z żadną formą zadawania bólu zwierzętom i krzywdzenia ich. Jednak mamy pamięć smaku i zapachu, więc nasze neurony pobudzone zapachem i smakiem przywodzących skojarzenia z dzieciństwa dostarczyły nam wiele przyjemności. Smak i zapach burgerów po ich przyrządzeniu nie są już aż tak bardzo “mięsne”, ale wciąż budzi skojarzenia z kotletami lub z siekanymi sznyclami drobiowymi. Burgery podane z typowymi dodatkami są naprawdę bardzo smaczne. Chociaż być może dla niektórych osób mogą być nieco zbyt słodkie. Całościowo wegańskie burgery z Kauflandu bardziej kojarzą się z produktem pochodzenia zwierzęcego niż roślinnego.

Przyznajemy produktowi naszą specjalną rekomendację.

Arek i Agnieszka
Wegański blog Vegetest.pl

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny Opis
Opakowanie/etykieta Opakowanie foliowe z papierowa nakładką. Etykieta z bardzo przyjemną dla oka grafiką, czytelna i łatwo rozpoznawalna. Otwarcie zgrzanej folii nie wymaga użycia nożyczek lub noża.
Wygląd ogólny Kolor burgerów ochra/umbra. Dwa burgery luźno ułożone w pudełku.
Konsystencja i tekstura Przed usmażeniem.

Zwarta. Twarda. Lekko uginająca się pod naciskiem palca.

Po usmażeniu.

Zwarta. Średnio lekko twarda, uginająca się pod naciskiem palca i powracająca do poprzedniego kształtu. Jednolita. Soczysta. Teksturą zbliżony do siekanych sznycli drobiowych.

Zapach Przed usmażeniem.

Zapach drobiowy swoisty. Wyczuwalny zapach pszenicy, świeżej cebuli, jajek i sera.

Po usmażeniu.

Bardzo zbliżony do burgerów z drobiu. Wyczuwalny zapach cebuli, pszenicy i drobiu.

Smak Własny, specyficzny. Słodki. Poza tym zrównoważony i łagodnie pieprzny. Wyczuwalny smak drobiu i bulionu.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Tak. Bardzo dobra dla burgerów drobiowych.

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Karagen
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Pszenica, gorczyca, jęczmień, soja, seler
Informacje (zastrzeżenia) producenta Vegan.
Przechowywanie Od +4°C do +7°C.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Nie

Przedział cenowy – Średni
6,99 zł za opakowanie – 34,95 zł za kg.

Wyprodukowano w Holandii.
Zakupiono: Kaufland

Take it Veggie. Vege Burger

6,99 zł – 200 g
8.9

Skład

8.0/10

Wrażenia konsumpcyjne

9.5/10

Wartości odżywcze

9.0/10

Opłacalność

9.0/10

Smakowitość

9.0/10

Skład

 • Woda
 • Olej słonecznikowy
 • Białko pszenne 13%, białko ziemniaka
 • Cebula, mąka pszenna, mąka ze słodu jęczmiennego
 • Musztarda (woda, gorczyca, ocet spirytusowy, sól, cukier, przyprawy)
 • Cebula granulowana, sól, maltodekstryna, cukier, przyprawy, zioła (zawierają seler)
 • Błonnik ziemniaczany, glukoza, aromat, hydrolizat sojowy, ekstrakt drożdżowy
 • Ekstrakt słodu jęczmiennego
 • Cukier karmelizowany
 • Karagen

Wartości odżywcze

 • Energia: 300 kcal
 • Tłuszcz: 21 g (kwasy tłuszczowe nasycone 2,3 g)
 • Węglowodany: 7,9 g (cukry 3 g)
 • Białko: 17 g
 • Błonnik: 6,9 g
 • Sól: 1,8 g

Inne wegańskie produkty

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *