Well Well. Pasta z pestkami słonecznika z suszonymi pomidorami i bazylią

Nasza rekomendacja:
4.4 out of 6 stars (4,4 / 6)

Well Well. Pasta z pestkami słonecznika z suszonymi pomidorami i bazylią to bardzo ciekawy produkt dający pozytywne wrażenia konsumpcyjne a na pewno inne od tych do których przyzwyczaili nas inni producenci. Może podobać się wygląd etykiety, który niestety na półce w Netto nie może pokazać wszystkich swoich zalet. Produkt jest wciśnięty gdzieś na końcu lady chłodniczej pomiędzy kabanosami a tofu. Jeśli uda się go jednak „namierzyć” warto sięgnąć i „zrujnować się” na całe 4,99 zł, będzie się opłacało, mimo, że tanio nie jest.

Skład testowanej pasty jest bardzo dobry, żeby nie powiedzieć, że jak na ten typ produktów, rewelacyjny. Mogą go jeść praktycznie wszyscy. Zawarte w składzie białko grochowe dostarcza bardzo dobrej jakości białka roślinnego, a słonecznik tłuszczu (białka zresztą też). Produkt nie zawiera glutenu, ani substancji mogących powodować występowanie alergii u osób uczulonych. Smak jest ciekawy i wielowymiarowy. W przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku past dla wegan, w produkcie firmy Well Well wyczuć można wiele smaków. Pojawia się smak pomidorów, bazylii, czosnku, białego pieprzu… Wszystko powoli, razem i po kolei jednocześnie. Zatem czujemy najpierw kwaskowatość, za którą zaraz pojawiają się: smak pomidorów suszonych, następnie wyłania się biały pieprz, potem bazylia i na koniec czosnek. Jeden smak przenika drugi i wszystkie jednocześnie występują z różnym natężeniem. Taki efekt smakowy przy użyciu kilku składników? Brawo! Weganie chcecie jeść ciekawie i urozmaicenie? Spróbujcie tej pasty, na pewno części z Was przypadnie o gustu. Zjadłem pastę z paluchem wieloziarnistym, sałatą i pomidorem…Mniam! Rewelacja!

Zaraz… Może bez tylu zachwytów, bo ktoś mi zarzuci, że to kryptoreklama, chociaż nie znam tej firmy i kupiłem ich produkt po raz pierwszy.

No więc… Słaba stroną jest wg mnie konsystencja. Za rzadka. Widać  także kawałki poszczególnych składników. Wiem, że ich obecność mieści się w normach…Nie zachęca też kolor.

OK, czepiam się. Ale tłuszczu jest trochę za dużo. I cena – zdecydowanie zbyt wysoka. I to ona może powstrzymywać wiele osób przed spróbowaniem tej pasty.

Testowane przez mnie pasztety sojowe marki własnej Carrefour kosztują 2,19 zł za opakowanie o gramaturze 113 g. Są one zatem o połowę tańsze! Może jest to materiał do przemyślenia dla producenta Pasty z pestkami słonecznika..?

Arek

 

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny Opis
Opakowanie/etykieta Utrzymane w przyjemnej, stylizowanej na produkty eko,  kolorystyce. Może budzić pozytywne skojarzenia. Patrząc na litery napisane specyficzną czcionką ma się wrażenie, że bawią się i uśmiechają się do nas. Bardzo ciekawa grafika!
Wygląd ogólny W kolorze sieny. Typowa dla tego typu produktów zawierających suszone pomidory.
Konsystencja i tekstura Konsystencja nieco zbyt rzadka jak na pastę. Widoczne kawałki suszonych pomidorów, słonecznika i przypraw. W ustach pasta rozpuszcza się bardzo szybko i pozostają kawałki składników.
Zapach Lekko kwaskowaty, czuć dominujący zapach suszonych pomidorów.
Smak Lekko kwaskowaty, słony, wytrawny i pieprzny. Wyczuwalny smak suszonych pomidorów i w tle łagodny smak bazylii. Długo utrzymujący się w ustach. Z czasem kwaskowatość zanika i pozostaje lekka gorycz, posmak białego pieprzu oraz czosnku.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Brak.

 

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów i/lub przeciwutleniaczy Brak
Zawartość substancji zagęszczających Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Brak
Informacje (zastrzeżenia) producenta Bez konserwantów, vegan, źródło błonnika
Skład Woda, olej rzepakowy, pestki słonecznika 12%, pomidory suszone 10%,  białko grochowe, skrobia ziemniaczana, sól spożywcza, błonnik grochowy, sok cytrynowy, bazylia suszona 0,7%, aromat (?), przyprawy (czosnek, pieprz biały).
Przechowywanie Od +1°C do + 7°C

 

Odpowiedni w diecie bezglutenowej Tak
Uwagi Trochę za dużo tłuszczu

Przedział cenowy – Drogi 

Cena 4,99 zł za opakowanie  – 39,92 za kg

Producent: Well Well Foods Sp. z o.o

Zakupiono: Sklep Netto

Well Well. Pasta z pestkami słonecznika z suszonymi pomidorami i bazylią

4,99 zł - 125 g.
7.4

Skład

8.0/10

Wrażenia konsumpcyjne

7.5/10

Wartości odżywcze

6.0/10

Opłacalność

5.5/10

Smakowitość

10.0/10

Skład

 • Woda
 • Olej rzepakowy
 • Pestki słonecznika 12%
 • Pomidory suszone 10%
 • Białko grochowe
 • Skrobia ziemniaczana
 • Sól spożywcza
 • Błonnik grochowy
 • Sok cytrynowy, bazylia suszona 0,7%, aromat (?), przyprawy (czosnek, pieprz biały)

Wartości odżywcze

 • Energia: 298 kcal
 • Tłuszcz 27,3 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2,0 g
 • Węglowodany 3,9 g, (w tym cukry 3,7 g)
 • Białko 7,1 g
 • Błonnik 4,2 g
 • Sól 1,4 g

Inne wegańskie produkty

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *