Seitan Threat. Pieczeń ze śliwką i czosnkiem

Nasza rekomendacja:
5.5 out of 6 stars (5,5 / 6)

Nasza niedzielna wyprawa na Wege Festiwal w Pałacu Kultury dała nam możliwość poznania marki Seitan Threat, która od niedawna gości na rodzimym rynku produktów wegańskich. Właściciele marki przekazali nam do testów większość produktów, które wystawiali.
Głodni, po powrocie do domu nie musieliśmy szukać motywacji do przeprowadzenia pierwszego testu. Na pierwszy ogień (a ściślej mówiąc na patelnię) poszło Seitan Threat. Pieczeń ze śliwką i czosnkiem. Po lekkim podsmażeniu na niewielkiej ilości tłuszczu (oczywiście niezwierzęcego 🤓) zaczęliśmy “śledztwo”. Pierwsze skojarzenie: sztufada wołowa, schab ze śliwkami…?

Niestety skojarzenia te szybko znikają, chociaż Seitan Threat. Pieczeń ze śliwką i czosnkiem naprawdę pozytywnie zaskakuje.

Po podsmażeniu w brunatnych plastrach pieczeni wyraźnie widać kawałki suszonych śliwek i czosnku. Sama pieczeń jest gąbczasta i łatwo chłonie tłuszcz z patelni. Już bezpośrednio na talerzu posmarowaliśmy ją dodatkowo odrobiną oleju kokosowego, co znacznie poprawiło jej soczystość. Dlatego mamy wrażenie, że dobrze powinna się sprawdzić na tradycyjnym grillu.

Ma specyficzny, własny smak – słodkawy i nieco słony w wyczuwalnymi nutami sosu sojowego, koncentratu pomidorowego (w składzie go nie zajdziecie), suszonych śliwek i czosnku. Jednakże produkt w połączeniu z ziemniakami i surówką pozytywnie zaskakuje – zmienia się. W takim zestawieniu nie potrafiliśmy jednoznacznie określić czy jemy tradycyjny kotlet mielony czy rewelacyjnie przyprawiony produkt na bazie seitanu.

Jesteśmy pod dużym wrażeniem

kreatywności firmy i technologa, który opracował skład. Seitan Threat. Pieczeń ze śliwką i czosnkiem to produkt bardzo oryginalny, a także jednocześnie pokazuje jakie możliwości daje wykorzystanie seitanu jako bazy do tworzenia substytutów produktów tradycyjnie produkowanych z mięsa. Można mieć jedynie zastrzeżenia co do sporej zawartości soli. Jesteśmy przekonani, że można osiągnąć podobny efekt smakowy bez tak dużej jej zawartości.

Seitan Threat. Pieczeń ze śliwką i czosnkiem to produkt, który jest zdecydowanie godny wysokiej rekomendacji. Na opakowaniu można przeczytać: „Produkt można smażyć lub grillować, lecz nie narzucamy propozycji podania”. Zgadzamy się z tym całkowicie. Pieczeń daje nam bardzo duże, żeby nie powiedzieć nieograniczone możliwości podawania. Warto kupić i poeksperymentować. Tym bardziej, że cena (jeżeli uda Was się kupić za 15,00 zł) pozytywnie zaskakuje.

Ze względu na wysoką jakość i walory konsumpcyjne produktu przyznajemy mu naszą specjalną rekomendację.

Agnieszka i Arek

Dziękujemy właścicielom marki Seitan Threat za udostępnienie produktu do testów.

Wegański blog Vegetest.pl

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny

Opis

Opakowanie/etykieta Produkt zgrzany próżniowo w plastikowej folii z papierową etykietą. Grafika etykiety oszczędna w kolorystyce i w przekazie. Czytelna i łatwo rozpoznawalna. Otwarcie zgrzanej folii wymaga użycia nożyczek lub noża.
Wygląd ogólny Opakowanie zawiera trzy kawałki “pieczeni” o grubości ok. 1 cm każdy. Kolor brunatny. Zauważalne kawałki składników. Głównie suszonych śliwek i czosnku.
Konsystencja i tekstura Zwarta, twarda, sucha i gąbczasta. Z lekkim oporem uginająca się po naciskiem palca. Pogryziona rozpada się na kawałki. Sprężysta, ale mało soczysta. Wymaga długiego przeżuwania. Podczas smażenia chłonie tłuszcz z patelni.
Zapach Zapach przyjemny, własny. Charakterystyczny dla do wyrobów z seitanu z dodatkiem sosu sojowego. Wyczuwalny czosnek i śliwki.
Smak Złożony, własny. Słodkawy, nieco słony. Mączony. Wyczuwalny smak koncentratu pomidorowego, śliwek suszonych i czosnku.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Tak, bardzo dobra dla niektórych pieczeni i kotletów mięsnych.

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Soja, gluten
Informacje (zastrzeżenia) producenta Bez cholesterolu, bogaty w białko, 100% roślinny.

Produkt może zawierać seler, orzechy, gorczycę.

Przechowywanie Od +2ºC do +6ºC. Po otwarciu spożyć w ciągu 1-2 dni.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Nie

Przedział cenowy – Drogi

15,00 zł za opakowanie – 50,00 zł za kg.

Producent: PHU Seitan Threat Kamil Paszkielewicz

Seitan Thread. Pieczeń ze śliwką i czosnkiem

15,00 zł – 300 g
8.2

Skład

7.5/10

Wrażenia konsumpcyjne

8.0/10

Wartości odżywcze

9.0/10

Opłacalność

7.5/10

Smakowitość

9.0/10

Skład

 • Białko pszenne
 • Fasola biała
 • Woda
 • Mąka z ciecierzycy
 • Śliwka suszona (może zawierać pestkę)
 • Czosnek
 • Sos sojowy (składniki: woda ziarno soi pszenica sól)
 • Olej rzepakowy
 • Przyprawy naturalne
 • Naturalny dym wędzarniczy (składniki: woda aromat dymny).

Wartości odżywcze

 • Energia: 248 kcal
 • Tłuszcz: 5,2 g (kwasy tłuszczowe nasycone 0,4 g)
 • Węglowodany: 19,9 g, (w tym cukry 2,5 g)
 • Białko: 30,5 g
 • Sól: 2,0 g

Inne wegańskie produkty

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *