Max Burger. Chrupiące Wege Nuggetsy

blog wegański nuggetsy max burger

Nasza rekomendacja:
4.4 out of 6 stars (4,4 / 6)

Chrupiące Wege Nuggetsy  to produkt, od którego zaczęliśmy testy, a którego spróbowanie nie zapowiadało nic do dobrego i nie wróżyło najlepiej dalszym testom w restauracji Max Burger w Westhill Arkadia w Warszawie. Prawdę powiedziawszy o mało nie skończyło się reklamacją. Ale zacznijmy od początku.

Na początek warto zaznaczyć, że sieć Max Burger wciąż poszerza ofertę dań wegetariańskich i wegańskich, czym bez wątpienia wyróżnia się na tle, będących w tym względzie daleko w tyle, pozostałych sieci fastfoodowych. Mało tego do przyrządzania produktów wegańskich są przeznaczone osobne linie produkcyjne, stanowiska i przy przygotowywaniu ich pracują inne osoby, które nie mają styczności z sekcją mięsną, No coż, brakuje słów! To jest naprawdę odpowiedzialne podejście, którego ani amerykańskie, ani rodzime sieci albo długo, albo nigdy się nie nauczą. Nie jest to pierwsza firma skandynawska, która udawania, że można szanować wybory i odmienność innych ludzi oraz ich gustów, a przy tym rozwijać solidny biznes.

blog wegański w max burgerze

Zamówieniom produktów mięsnych, wegetariańskich i wegańskich w Max Burger nadawane są także inne numery, dzięki czemu mamy pewność, że nie spożyjemy omyłkowo burgera z wołowiny, co niestety wciąż sie zdarza w wielu restauracjach. Ogromny plus dla Bax Burgera. Brawo!👋👋👋

Ale czy to wszystko aby na pewno prawda…?🤔 Deklaracje, deklaracjami i mimo, że firmy skandynawskie kładą duży nacisk na jakość i dbają o klientów, każdy może się pomylić. Takie wątpliwości pojawiły się w naszych głowach gdy spróbowaliśmy nuggetsów.

Na naszym wegański blogu testowaliśmy wiele produktów będących zamiennikami mięsa. Jedne były udane, inne trochę mniej, a jeszcze inne prawie w ogóle. Jednak posiadały jedną wspólną cechę: sami je przyrządzaliśmy. W przypadku restauracji jest inaczej. Może przypadkiem ktoś niechcący się pomylił? Może niefortunny zbieg okoliczności sprawił, że w sekcji, w której przygotowuje się produkty wegańskie znalazło się opakowanie z nuggetsami z kurczaka? A właśnie podczas oceny organoleptycznej naszym zdaniem właśnie do takiej pomyłki doszło – zamiast roślinnych trafiły się nam nuggesty drobiowe. Pierwszy odruch – odraza. Jeżeli nie spożywa się mięsa i produktów odzwierzęcych przez wiele lat, zmienia się nie tylko fizjologia człowieka, zmianie ulega także jego sposób patrzenia na świat. Zapewne między innymi stąd taka reakcja, która zdarzał się nam już nie raz. Jak choćby podczas testów Beyond burgera. Dlatego po dwóch kęsach nuggestów udaliśmy się do osób wydających zamówienia z zapytanie czy aby na pewno otrzymaliśmy właściwe nuggesty. Powiedzieliśmy, że naszym zdaniem są to produkty zrobione z kurczaka, na co wskazuje smak, zapach, wygląd i tekstura produktów.

Max burger wilanów

Jednak zapewniono nas, że istnieje zerowe prawdopodobieństwo, żeby zdarzył sie jakikolwiek błąd. Produkty przebywają bowiem osobną drogę począwszy od producji, przez transport, po przygotowanie i wydawanie do spożycia. Ale my musieliśmy się upewnić i postanowiliśmy sprawdzić to ponownie. Udaliśmy się zatem do Max Burger w Złotych Tarasach i na Wilanowie w Warszawie, gdzie  zamówiliśmy nuggesty ponownie. Były identyczne.

Dlatego z całą pewnością możemy powiedzieć, że wege nuggesty są pod każdym względem (z wyjątkami opisanymi na końcu testu) doskonałym zamiennikiem nuggetsów z kurczaka. Zaś podane z sosem lub keczupem są nie do odróżnienia.

wege nuggetsy na wegańskim blogu

Jak informuje na swojej stronie internetowej Max Burger w teście ślepej próby przeprowadzonym przez niezależną agencję badawczą Kantar Millward Brown spośród testowanych burgerów z różnych trzech sieci fast food 6 na 10 osób wybrało Frisco Burgera! Naszym zdaniem przydałby się także test, w którym grupa konsumentów mogłaby porównywać smaki kilku nuggestów, w tym także tych w wersji wege. Ciekawe jakie byłyby wyniki?

Jesteśmy pod dużym wrażeniem wege nuggetsów, jako zamienników tych sporządzonych z drobiu. Dla miłośników tego typu produktów to absolutna bomba💣

Tyle zachwytów. Oczywiście nie wszystko przypadło nam do gustu. Zaleta, którą tak wychwalamy, czyli podobieństwo do nuggetsów drobiowych, nam nie odpowiada. Ale, jak zawsze podkreślamy, to jest tylko nasza opinia i nasze odczucia. Nie odpowiadała nam natomiast panierka, która podczas smażenia chłonie tłuszcz, który brudzi papier i ręce, co wygląda mało apatycznie. Nie odpowiada nam również nieadekwatna i nazbyt wygórowana cena. Niemniej jednak nie można nie docenić wysiłku włożonego w proces tworzenia produktu oraz efektów jakie uzyskała sieć Max Burger.

Nasza rekomendacja i oceny dotyczą produktu wegańskiego w sieci fast food, a nie zamiennika mięsa.

Agnieszka i Arek
blog wegański vegetest.pl
Gotowe dania wegetariańskie

PS

W tabelach podajemy skład i wartości odżywcze w 100 g nuggetsów. Produkt występuje w opcjach:

 • 4 szt. –  porcja 90 g
 • 6 szt. –  porcja 135 g
 • 8 szt. –  porcja 203 g

 

cena organoleptyczna

Przedmiot oceny Opis
Opakowanie Produkt zapakowany i podany w sposób typowy dla tego typu produktów.
Konsystencja i tekstura Twarda, odpowiednio włóknista, odpowiednio soczysta. Bardzo zbliżona do piersi z kurczaka. Panierka zbyt tłusta.
Zapach Zapach dosyć wyrazisty, zbliżony do nuggetsów z kurczaka. Intensywny podkreślony przez tłuszcz.
Smak Smak identyczny jak nuggetsów z kurczaka. Nieznacznie słodki i lekko słony
Alternatywa dla produktów niewegańskich Doskonała dla nuggetsów z kurczaka.

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Metyloceluloza
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Soja
Informacje (zastrzeżenia) producenta Może zawierać śladowe ilości sezamu.
Przechowywanie nd
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Tak

Przedział cenowy – Bardzo drogi

10,15 zł  – 75,18 zł za kg.

Zakupiono: Max Burger – Westfield Arkadia, Złote Tarasy, Warszawa Wilanów.

Max Burger. Chrupiące Wege Nuggetsy

10,15 zł - 6 sztuk (135 g)
7.9

Skład

7.0/10

Wrażenia konsumpcyjne

7.0/10

Wartości odżywcze

8.0/10

Opłacalność

8.0/10

Smakowitość

9.5/10

Skład

 • Woda
 • Panierka 23% (płatki kukurydziane (kukurydza, sól, cukier, mąka ryżowa, skrobia ryżowa, błonnik ziemniaczany)
 • Koncentrat białka sojowego 14%
 • Olej słonecznikowy
 • Bezglutenowe otręby owsiane
 • Środek zagęszczający: metyloceluloza
 • Sól
 • Aromat naturalny
 • Dekstroza

Wartości odżywcze

 • Energia: 174 kcal
 • Tłuszcz: 4,5 g (kwasy tłuszczowe nasycone 0,4 g)
 • Węglowodany: 23,9 g (cukry 9,0 g)
 • Białko: 8,2 g
 • Sól: 1,2 g

Inne wegańskie produkty

4 komentarze

 1. mi panierka akurat robi robotę najbardziej w burgerze gdzie też miałem pierwsze wrażenie po ugryzieniu, ze się pomylili i kurczaka dali XD Wołowy burger za toi jest to złoto wśród wege burgerów i te z innych firm mogą się schować. Nuggetów jeszcze nie spróbowałem ale w tygodniu postaram się nadrobić skoro tak zachęcacie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *