Vitally Food. Pasta ze słonecznika z suszonymi pomidorami

Nasza rekomendacja:
4.3 out of 6 stars (4,3 / 6)

Vitally Food. Pasta ze słonecznika z suszonymi pomidorami to kolejna pasta wyprodukowana pod marką Vitally Food, którą miliśmy możliwość testowania dzięki uprzejmości producenta, firmy Vital World

Po otwarciu słonika trochę nas rozczarowała, ale na szczęście było to tylko pierwsze wrażenie. Zapach wydobywający się ze słoika zaraz po jego otwarciu bynajmniej nie zachęca do spożycia. Budzi niezbyt przyjemne skojarzanie, Kiedy go poczuliśmy od razu przypomniała się nam pasta Aubergine Spread marki My Best Veggie – jednego z tych produktów, które do dzisiaj omijamy w sklepie dużym łukiem. O ile tamten produkt nie obronił się w zasadzie niczym, o tyle testowana dzisiaj pasta ze słonecznika z suszonymi pomidorami okazała się całkiem dobra.

Nieprzyjemny zapach dość szybko znika, a smak w trakcie jedzenia zachowuje się niczym kameleon – zmienia się. Najpierw jest niekonkretny, ale już po chwili staje się bardzo świeży i przyjemny. Dużym atutem są widoczne kawałki pomidorów, cebuli, słonecznika i przypraw, mamy dzięki temu przekonanie, że jest to produkt naturalny. Pasta jest nieco zbyt wodnista, ale nie na tyle, żeby przeszkadzało to w jej konsumpcji.

Na pewno silnymi stronami tej pasty są:

 • Dobry skład
 • Szklane opakowanie.
 • Bardzo ciekawy świeży smak.

Do minusów zaliczylibyśmy wspomniany na początku nieprzyjemny zapach, w którym dominuje przetworzona cebula oraz wodnistą konsystencję.

Pasta najlepiej sprawdzi się jako smarowidło do pieczywa, na które dodatkowo warto położyć ogórek, sałatę lub inne warzywa.

Agnieszka i Arek
blog wegański vegetest.pl

Produkt do testów udostępniła firma Vital World. Dziękujemy!

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny Opis
Opakowanie Słoik. Etykieta czytelna, kolorowa i przyjemna. Grafika prosta, estetyczna. Ani nie zachęca, ani nie zniechęca do zakupu.
Wygląd ogólny Kolor ugier. Widoczne kawałki składników. Głównie suszone pomidory, cebula  i ziarna słonecznika.
Konsystencja i tekstura Konsystencja zbliżona dla średnio rozdrobnionych past. Wilgotna i nierozwarstwiona. Przy rozsmarowywaniu wyraźnie widoczne kawałki składników, głównie suszonych pomidorów, cebuli i ziaren słonecznika. Składniki, łącznie z ziarnami słonecznika o właściwej konsystencji. Podczas rozdrabniania w ustach wyczuwalne kawałki składników, głównie słonecznika, cebuli i pomidorów.
Zapach Po otwarciu słoika specyficzny zapach przetworzonej cebuli i suszonych pomidorów Po dłużej chwili zapach zmienia się w bardziej świeży.
Smak Własny, specyficzny będący wynikiem złożenia smaku octu, papryki Pieprzny. Wyczuwalny smak lekko podsmażonej cebuli. Można także wyczuć smak nasion słonecznika.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Brak.

Dodatkowe informacje

Waga 160 g
Obecność konserwantów i/lub przeciwutleniaczy Brak
Zawartość substancji zagęszczających Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Brak. Z wyjątkiem zastrzeżeń producenta.
Informacje (zastrzeżenia) producenta Może zawierać gluten i gorczycę.
Przechowywanie Brak istotnych ograniczeń. Suche i chłodne miejsce. Po otwarciu przechowywać nie dłużej niż 3 dni w lodówce
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Tak. Z wyjątkiem zastrzeżeń producenta.

Przedział cenowy – Średni
4,99 zł za opakowanie – 31,12 za kg.

Producent: Vital World sp. z o.o.
Do nabycia: Kaufland

 

Vitally Food. Pasta ze słonecznika z suszonymi pomidorami

4,99 zł - 160 g
7.4

Skład

9.0/10

Wrażenia konsumpcyjne

7.0/10

Wartości odżywcze

7.0/10

Opłacalność

7.0/10

Smakowitość

7.0/10

Skład

 • Woda
 • Słonecznik 26%
 • Cebula
 • Suszone pomidory 5%
 • Koncentrat pomidorowy
 • Olej roślinny rzepakowy
 • Przyprawy,sól,cukier.

Wartości odżywcze

 • Energia: 176 kcal
 • Tłuszcz 12,0 g (kwasy tłuszczowe nasycone 1,0 g)
 • Węglowodany 9,8 g, (w tym cukry 6,3 g)
 • Białko 6,0 g
 • Błonnik 2,4 g
 • Sól 1,20 g

Inne wegańskie produkty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *