One Day More. Roślinne burgery ze śliwką i wędzoną papryką

Nasza rekomendacja:
4.6 out of 6 stars (4,6 / 6)

I co tutaj napisać?

W czteroipółletniej historii naszego bloga spotkaliśmy kilka produktów, które trudno było nam ocenić. To właśnie jeden z tego typu produktów. Nie można mu odmówić ciekawego smaku, ale z drugiej strony, w porównaniu choćby do Burgera wegańskiego firmy Sokołów jest mało soczysty. Podczas smażenia na grillu wydziela bardzo przyjemny zapach, ale mocno się wytapia tracą w ten sposób część swojej soczystości. Gdy się weń dobrze wwąchać wyraźnie czuć zapach typowy dla burgerów wołowych, ale w połączeniu z dodatkami (bułka, majonez, warzywa i sos) traci zapach i częściowo smak.

Opakowanie sprawia, ze burgery są widoczne tylko częściowo, przez co kupując je jesteśmy przekonani, że są to typowe burgery (okrągłe o ponad 10-cio centymetrowej średnicy). Tymczasem po otwarciu opakowania naszym oczom ukazują się dwa stosunkowo małe, zbliżone do prostopadłościanów burgery, o wymiarach: 8,5x6x2,5 cm.  Zatem do typowej bułki nie bardzo będą się nadawały; chyba lepiej je zjeść osobno. To może i lepiej, bo przynajmniej wyczujemy więcej smaku.

Co do samego smaku, bez wątpienia wyczujemy w nim śliwkę i posmak wędzonki. Ale generalnie nie jest to smak specjalnie wyrazisty.

Pozostaje także kwestia zawartości metylocelulozy, o której w ostatnim czasie można przeczytać coraz więcej niepochlebnych informacji.

Podsumowanie

Dobry czy niedobry?

Trudno powiedzieć. Z jednej strony niewielu można tym burgerom zarzuć. Z drugiej oprócz nazwy i fajnego opakowania niczym specjalnym się nie wyróżniają. Z trzecia strony bardzo popieramy podejście firmy to ekologii i wspieranie walki o prawa zwierząt – “Roślinna dieta jest lepsza dla planety! Redukując spożycie mięsa i wybierając produkty roślinne OneDayMore masz wpływ na zmniejszenie emisji CO2 i ograniczenie zużycia wody. A krowy niech żyją długo i szczęśliwie!” 👏👏👏 Jesteśmy za. A ponieważ w zyzu nie chodzi (naszym zdaniem) tylko o to, żeby się dobrze nażreć nieważne jakim kosztem byle tylko było smaczne, Dodajemy dodatkowe punkty do rekomendacji.

Nie próbowaliśmy ich smażonych na tłuszczu na patelni. Być może w tej wersji będą lepsze. Przy aktualizacji testu spróbujemy także i te wersję.

Agnieszka i Arek
blog wegański vegetest.pl

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny Opis
Opakowanie/etykieta Opakowanie papierowo foliowe z informacjami na temat sposobu jego segregowania. ładna i przyjemna grafika na awersie. Na rewersie informacje na temat składu, wartości odżywczych i sposobu przyrządzania. Trochę mało czytelne.
Wygląd ogólny Kolor ceglasty. Wyglądem bardzo podobny do dobrze zmielonego mięsna o niskiej zawartości tłuszczu. Widoczne kawałki składników, w tym śliwki.
Konsystencja i tekstura Zwarta i lekko twarda. Mało soczysta . Powierzchnia lekko chropowata i lekko twardawa.
Zapach Zapach własny i specyficzny. Po dokładnym powąchaniu wyczuwalny zapach mięsa wołowego. Można wyczuć zapach śliwki i papryki, które dość dobrze tuszują zapach typowy dla produktów zawierających białka grochu.
Smak Smak zrównoważony, bez dominujących składników. Własny i specyficzny. Nieco mięsny z nieznacznie wyczuwalną śliwką i papryką
Alternatywa dla produktów niewegańskich Dobra dla burgerów mięsnych.

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Metyloceluloza
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Słód jęczmienny.
Informacje (zastrzeżenia) producenta Może zawierać seler. Źródło błonnika, bezglutenowy, wysoka zawartość białka.
Przechowywanie W temp. +1°C –  +6°C.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Nie

Przedział cenowy – Drogi
8,99 zł za opakowanie – 39,95 zł za kg.

Producent: OneDayMore Sp. z o.o.
Dostępne: Lidl, Netto

Kod: 5902884466666

One Day More. Roślinne burgery ze śliwką i wędzoną papryką

8,99 zł - 200 g
8.2

Skład

6.5/10

Wrażenia konsumpcyjne

7.0/10

Wartości odżywcze

9.5/10

Opłacalność

8.0/10

Smakowitość

9.5/10

Opakowanie

8.5/10

Skład

 • Woda,
 • Białko grochu 25%,
 • Olej rzepakowy,
 • Suszone śliwki 5% (śliwki 95%, mąka ryżowa),
 • Naturalne aromaty,
 • Stabilizator: metyloceluloza,
 • Suszony czosnek, sól, suszony ocet spirytusowy,
 • Suszony burak, suszona cebula,
 • Ekstrakt słodu jęczmiennego,
 • Suszona wędzona papryka 0,2%, żelazo, witamina b12.

Wartości odżywcze

 • Wartość energetyczna 193 kcal
 • Tłuszcz 9,4 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,9 g
 • Węglowodany 10,4 g, w tym cukry: 2,4 g
 • Błonnik: 3,4 g
 • Białko: 14,9 g
 • Sól: 2 g
 • Witamina B12: 0,652 μg
 • Żelazo: 5,65 mg

Inne wegańskie produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *