Vemondo. Nuggetsy na bazie groszku i cebuli

vemondo nuggetsy wegańskie Lidl

Nasza rekomendacja:
5.5 out of 6 stars (5,5 / 6)

Pełna nazwa: “Nuggetsy z groszku – produkt na bazie groszku i cebuli, przyprawiony, uformowany, panierowany. Produkt gotowany, smażony, do ponownego opiekania lub odsmażania. Z dipem sweet chilli”.

O ile większość produktów posiadających w nazwie słowo „nuggets” albo „nuggetsy”, w ten czy inny sposób stara się być alternatywami dla „nuggetsów” na bazie mięsa, o tyle produkt który testujemy obecnie, czyli „Nuggetsy na bazie groszku i cebuli”, są produktem, który nawet nie próbuje być taką alternatywą. Wystarczy rzut oka na opakowanie, na której widać rozkrojoną pojedynczą sztukę z soczyście zielonym wnętrzem. Czego zatem możemy oczekiwać po zielonych groszkowo – cebulowych nuggetsach? Łatwo się domyślić, że smaku warzywnego. I tak w rzeczywistości jest.

nuggetsy vegan wegańskie Lidl

Nuggetsy podsmażyliśmy w frytkownicy beztłuszczowej. Zaraz po wyjęciu panierka nie jest chrupiąca, ale bardzo szybko twardnieje. Miejscami odstaje od zawartości. Zapach to połączenie panierowanego mus z groszku, podsmażanego na smalcu.

W smaku wyraźnie groszkowy z nieznacznie wyczuwalną nutą smażonej świeżej cebulki.

Do nuggetsów dołączony jest sos chilli, który wyraźnie zmienia smak produktu, przez co przesuwa się on w stronę sosu. Mieliśmy więc wrażenie, że jemy sos chilli z nuggetsami, a nie odwrotnie. Sos sam w sobie jest bardzo dobry – słodki i pikantny. Jednak, jeśli chcemy wyczuć smak nuggetsów warto chyba wybrać inny dodatek, jak choćby keczup.

Ważna i przydatna uwaga – sos jest zamrożony, więc trzeba go znacznie wcześniej wyjąć z opakowania, bo w przeciwnym razie nie zdąży się rozmrozić.

„Nuggetsy na bazie groszku i cebuli” to produkt, który zdecydowanie warto kupić i spróbować. My będziemy wracać. Oczywiście pod warunkiem, że Lidl nam na to pozwoli, ponieważ już wielokrotnie pisaliśmy, że oferta produktów oznaczonych „Vegan” jest w tej sieci mało stabilna. Najlepszym przykładem są pizze. W naszym Lidlu znikają bardzo szybko, ale nie wpływa to na kolejne zamówienia – znów trzeba czekam do następnej okazji, która może się pojawić np. za pół roku. Tym co może być obniżać jakość produktu i dla części osób dyskwalifikować, jak zawartość metylocelulozy.

Agnieszka i Arek

blog wegański vegetest.pl

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny Opis
Opakowanie/etykieta Opakowanie papierowe. Etykieta z bardzo przyjemną dla oka grafiką, czytelna i łatwo rozpoznawalna. Typowa dla marki. W środku zgrzany woreczek foliowy z kotlecikami wielkości ok. 5×3 cm. Otwarcie woreczka nie wymaga użycia nożyczek lub noża.
Wygląd ogólny Kolor nuggetsów żółto – złocisty. Wnętrze zielone.
Konsystencja i tekstura Zwarta. Średnio twarda, uginająca się pod naciskiem palca i powracająca do poprzedniego kształtu. Jednolita. Soczysta. Zewnątrz mało twarda, lekko tłustawa panierka, szybko twardniejąca. Miejscami odchodząca od kotlecików.
Zapach Zapach groszkowy z wyczuwalnym zapachem smażonej na tłuszczu panierki.
Smak Własny, specyficzny. Na pierwszy plan wysuwają się groszek zielony i panierka, dalej świeża smażona cebulka  Smak przechylony w stronę słodkiego. Sos dodaje pikantności. Sos zmienia smak nuggetów dominując nad groszkiem.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Nie dotyczy

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Metyloceluloza
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych.  Mąka pszenna, soja
Informacje (zastrzeżenia) producenta Vegan. Może zawierać migdały, seler i gorczycę.
Przechowywanie Lodówka  +7°C – jeden dzień, zamrażarka – do daty spożycia podanej na opakowaniu.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Nie

Przedział cenowy – Średni
8,99  zł za opakowanie – 27,66 zł za kg (nuggetsy wraz z dipem)

Producent: Vefo GmbH – Niemcy
Zakupiono: Lidl

Vemondo. Nuggetsy na bazie groszku i cebuli

8,99 zł - 300 g
7.4

Skład

9.0/10

Wrażenia konsumpcyjne

7.0/10

Wartości odżywcze

6.5/10

Opłacalność

7.5/10

Smakowitość

7.0/10

Opakowanie

7.5/10

Inne wegańskie produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *