Greenzly. Vegangurty koksowe smakowe

Nasza rekomendacja:
5 out of 6 stars (5 / 6)

Jakiś czas temu trafiły do nas Greenzly – nowość z firmy Magda, znanego producenta jeszcze bardziej znanych i lubianych vegangurtów kokosowych. Greenlzy nowością już nie jest, bo nasza kolejka do testów jest niestety coraz dłuższa😉 A ponieważ vegestest jest wegańskim blogiem hobbystycznym, a nie portalem nastawionym na zarabianie, musimy też pracować. A sami wiecie jak wygląda praca w dobie pandemii – pracuje się więcej 😉 Poza tym jedno nas (Arek) wybrało się na pielgrzymkę do Santiago de Compostella przez co pojawiły się nam spore opóźnienia. Ale już nadrabiamy zaległości 😁 Stałym czytelnikom bardzo dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość.

Tyle gwoli wytłumaczenia się z tego, że testy nie pojawiają się jak kiedyś co drugi dzień i dlaczego na niektóre z nich trzeba tak długo czekać. Zatem ad rem!

Greenzly, to mówiąc krótko, ciekawa alternatywa dla innych tego typu produktów dostępnych na rynku. Ale nie widzimy w nich nic oryginalne (oprócz nazwy i grafiki, które od razu rzucają się w oczy), co miałby sprawić, że w jakiś sposób mielibyśmy je wyróżniać i gloryfikować.

Niemniej jednak na pewno warto zauważyć, że te trzy produkty nie są równe. Bardzo “okrągły’ i zrównoważony “Naturalny”  z jednej strony, kwaskowaty, wręcz nienaturalny “Brzoskwinia – maracuja” i bardzo przyjemny i smaczny “Owoce leśne”, z dominującym oryginalnym i Radko spotykanym smakiem poziomek.

Jogurty wegańskie (można używać słowa “jogurt”. UE odrzuciła poprawkę 171, która miała zakazywać używania nazw jogurt, masło, mleko itp. w stosunku do produktów roślinnych) to w większości smaczne i ciekawe zamienniki jogurtu tradycyjnego. W większości, bo “Brzoskwinia i maracuja” naszym zdaniem jest zbyt kwaskowata i można mieć wrażenie, iż w składzie znajduje się kwasek cytrynowy. Zaskoczyła nas także obecność cukier w składzie wersji owocowych, którego mieliśmy wrażenie, firma Magda stara się nie używać w innych produkowanych przez siebie jogurtach. A może to tylko wrażenie?🤔Jogurty są dodatkowo fortyfikowane wit. B12, D3 i wapniem, co producent podkreśla na opakowaniu.

 

Polecamy!wegański blog - polecamy

Arek i Agnieszka
blog wegański vegetest.pl

PS

Rekomendacja jest uśredniona. W tabeli poniżej znajdują się rekomendacje poszczególnych jogurtów wegańskich.

Ocena organoleptyczna

Owoce leśne

130 g

Brzoskwinia i Maracuja

130 g

Naturalny

130 g

Nasza rekomendacja:

5.4 out of 6 stars (5,4 / 6)

4.5 out of 6 stars (4,5 / 6)

5.2 out of 6 stars (5,2 / 6)

Opakowanie Plastikowy pojemnik z papierową obwolutą. Kolorowa, bardzo przyjemna i oryginalna grafika. Przyciąga wzrok i zachęca do zakupu. Plastikowy pojemnik z papierową obwolutą. Kolorowa, bardzo przyjemna i oryginalna grafika. Przyciąga wzrok i zachęca do zakupu. Plastikowy pojemnik z papierową obwolutą. Kolorowa, bardzo przyjemna i oryginalna grafika. Przyciąga wzrok i zachęca do zakupu.
Wygląd ogólny Kolor liliowy. Powierzchnia połyskująca. Widoczne małe kawałeczki owoców. Kolor kremowo – żółty. Powierzchnia połyskująca. Widoczne małe kawałeczki owoców.. Kolor alabastrowy. Powierzchnia połyskująca.
Konsystencja i tekstura Gęsty. Budząca skojarzenia z gęstymi jogurtami lub budyniem Gęsta. Budząca skojarzenia z gęstymi jogurtami lub śmietaną Gęsta. Budząca skojarzenia z gęstymi jogurtami lub śmietaną
Zapach Zdecydowany. Przyjemny świeży i kwaskowaty. Intensywny zapach owoców leśnych – typowy. Pobudzający ślinianki. Zdecydowany. Przyjemny świeży i kwaskowaty. Intesywny zapach maracuji i brzoskwini. Silnie pobudzający ślinianki. Zdecydowany. Przyjemny świeży i kwaskowaty. Intesywny zapach truskawki. Pobudzający ślinianki. Nieznacznie wyczuwalny smak kokosu.
Smak Smak kwaskowaty. Owocowy. Wyraźny smak poziomki. Bardzo przyjemny. Świeży i orzeźwiający.

Pobudzający ślinianki.

Smak silnie kwaskowaty. Można mieć wrażenie, że w składzie znajduje się kwasek cytrynowy🤔 Wyczuwalne: cytryna, maracuja i brzoskwinia

Bardzo silnie pobudzający ślinianki.

Na początku pojawia się smak koksowy. Okrągły i zrównoważony. Łagodny i nieznacznie kwaskowaty.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Tak. idealna dla jogurtów owocowych. Tak. dobra dla jogurtów owocowych. Tak. idealna dla jogurtów owocowych.

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Brak
Informacje (zastrzeżenia) producenta Bez laktozy i nabiału. Bez barwników, bez glutenu, bez GMO. Nie zawiera substancji alergennych. Żywe kultury bakterii. Produkt fortyfikowany wapniem (wszystkie trzy) i witaminą D3 i B12 (tylko owocowe)

Nie zawiera cukru (tylko Naturalny)

Przechowywanie Od +1°C do +8°C
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Tak.

Owoce leśne

Skład Wartości odżywcze w 100g
Mleczko kokosowe 78,9% (woda, ekstrakt z kokosa), cukier, skrobia modyfikowana, owoce leśne 5% (jagoda, sok jeżynowy z zagęszczonego soku, przecier poziomkowy z zagęszczonego przecieru), wapń, białka bobu, koncentrat z rzodkwi, jabłka i czarnej porzeczki, koncentrat z marchwi, zagęszczony sok cytrynowy, witaminy (D3, B12), naturalny aromat, wegańskie kultury bakterii jogurtowych. Energia: 62 kcal
Tłuszcz: 3,7 g (w tym kwasy nasycone: 3,3 g)
Węglowodany: 6,4 g (w tym cukry: 0,5 g)
Białko: 0,7 g
Błonnik: <0,5 g
Sól: 0,0 g

Wapń: 120 mg

Witamina D3: 0,6 μg

Witamina B12: 0,3 μg

 

Brzoskwinia i Maracuja

Skład Wartości odżywcze w 100g
Mleczko kokosowe 78,9% (woda, ekstrakt z kokosa), cukier, skrobia modyfikowana, brzoskwinia 4,5%, sok z marakui z zagęszczonego soku 0,5%, wapń, białka bobu, koncentrat z marchwi, witaminy (D3, B12), naturalny aromat, wegańskie kultury bakterii jogurtowych. Energia: 88 kcal
Tłuszcz: 3,1g (w tym kwasy nasycone: 2,8 g)
Węglowodany: 14,3 g (w tym cukry: 9,0 g)
Białko: 0,6 g
Błonnik: <0,5 g
Sól: 0,01 g

Wapń: 120 mg

Witamina D3: 0,6 μg

Witamina B12: 0,3 μg

 

Naturalny 

Skład Wartości odżywcze w 100g
Mleczko kokosowe 92,8% (woda, ekstrakt z kokosa), skrobia modyfikowana, wapń, białka bobu, wegańskie kultury bakterii jogurtowych. Energia: 62 kcal
Tłuszcz: 3,7 g (w tym kwasy nasycone: 3,3 g)
Węglowodany: 6,4 g (w tym cukry: 0,5 g)
Białko: 0,7 g
Błonnik: <0,5 g
Sól: 0,01 g

Wapń: 176 mg

 

Odpowiednie w diecie bezglutenowej: TAK

Przedział cenowy – Średni
2,99 zł za opakowanie – 23,00 zł za kg.

Producent: Zakład produkcji jogurtu MAGDA Sp. z o.o.

Inne wegańskie produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *