Jogurt Planton. Coconut milk yogurt raspberry vs cranberry

Nasza rekomendacja:
4 out of 6 stars (4 / 6)

Planton. Coconut milk yogurt raspberry vs cranberry to nowość z serii Special edition z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji. Ogólny opis „jogurtów” zamieściłem w teście Coconut milk yogurt blueberry. W opisie testu wersji z ananasem pisałem, że z niecierpliwością czekam na kolejne smaki. Jeśli produkty przyjmą się na rynku, a zapewne tak, bo w Netto zniknęły w ciągu jednego dnia, konsumenci nie wybaczą producentowi braku „jogurtów” truskawkowego i wiśniowego 🙂 Co prawda nowe smaki się pojawiły, ale nie są to ani truskawki, ani wiśnie i nie ma ich w Netto. Mamy więc jogurtowy mecz wegański, który możemy sobie obejrzeć w Lidlu.

Jogurtowy mecz pomiędzy malinami i żurawinami w Planton. Coconut milk yogurt raspberry vs cranberry nie jest niestety porywający. Drużyna malin sądzi, że jest lepsza od drużyny żurawin, więc nie stara się oddać swojej pełnej owocowości. Żurawiny wiedzą, że i tak nigdy nie będą niczyją ulubioną drużyną „owocowych” więc nawet nie starają się zdobyć aplauzu kibiców. Każdy mecz musi mieć jednak jakiś wynik. W tym przypadku wynik to 1:0 dla żurawin. Nie zdobyły aplauzu kibiców, ale ich wrodzony kwaśny smak zdominował rywali. Szkoda, że tak się ten mecz skończył. Tym bardziej, że drużyny spotkały się ze sobą w jednym miejscu decyzją producenta Planton. Coconut milk yogurt raspberry vs cranberry, a nie po rozegraniu serii trudnych meczów.

Nie jest to rewelacyjny produkt. Szczególnie gdy porównamy go z jogurtem jagodowym, który wyszedł z tej samej fabryki. Jest kwaskowaty, mało słodki, rozwarstwiony i nie tak świeży i orzeźwiający jak inne do tej pory testowane produkty firmy MAGDA. Nie tego się spodziewałem biorąc z lady chłodniczej nowy jogurt wegański Planton. Coconut milk yogurt raspberry vs cranberry. Owoców w nich nie znajdziecie, chyba, że tak jak my dołożycie do niego kilka świeżych malin 🙂

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny Opis
Opakowanie Plastikowy pojemnik. Kolorowa, bardzo przyjemna dla oka grafika. Zdecydowanie zachęca do zakupu.
Wygląd ogólny Wygląda jak gęsty jogurt. Nieco zbyt rozwarstwiony i nie spójny. Kolor szaro-malinowy. Połyskująca powierzchnia.
Konsystencja i tekstura Bardziej gęsty niż typowe jogurty. Przypomina jogurt owocowy.  Nieco zbyt rozwarstwiony i nie spójny. Bardzo szybko rozpuszcza się w ustach. Wodnisty.
Zapach Zdecydowany. Kwaskowaty. Delikatny zapach żurawiny. Wyczuwalna nuta kokosowa. Przyjemny.
Smakowitość Smak silnie kwaskowaty, owocowy, lekko wodnisty. Czuć delikatnie smak żurawiny i malin. Nieco mączny. Z czasem pojawia się smak kokosowy.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Tak. Dobra dla jogurtów mlecznych, owocowych.

 Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Brak
Informacje (zastrzeżenia) producenta Bez laktozy i nabiału. Wolny od soi. 100% wegański. Bez barwników, bez glutenu. Żywe kultury bakterii.
Przechowywanie Od +1°C do +8°C
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Tak.

 Przedział cenowy – Tani
3,99 zł za opakowanie – 24,93 zł za kg.

Producent: Zakład produkcji jogurtu MAGDA Sp. z o.o.
Zakupiono: Dyskont Lidl

Planton. Coconut milk yogurt raspberry vs cranberry

3,99 zł – 160 g
7.1

Skład

8.5/10

Wrażenia konsumpcyjne

7.5/10

Wartości odżywcze

5.0/10

Opłacalność

8.0/10

Smakowitość

6.5/10

Skład

 • Mleczko kokosowe (woda, ekstrakt z kokosa, tapiokowa maltodekstryna, błonnik z akacji)
 • Malina 5,7%
 • Żurawina 1,3%
 • Cukier
 • Skrobia
 • Mąka z tapioki
 • Białka bobu
 • Aromat naturalny
 • Kultury bakterii jogurtowych

Wartości odżywcze

 • Energia 89 kcal
 • Tłuszcz 4,2 g (kwasy nasycone 4,0 g)
 • Węglowodany 12,0 g (cukry 8,3 g)
 • Białko 0,8 g
 • Sól 0,02 g

Inne wegańskie produkty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *