NaturAvena. Tofu naturalne

Nasza rekomendacja:
4.3 out of 6 stars (4,3 / 6)

Na większe zakupy zaglądamy najczęściej do marketu Kaufland, który jest oddalony od nas kilka kilometrów. Zakupy w Auchan zdarzają nam się rzadko. Najczęściej robimy je przy okazji zakupu nowych produktów do testowania. Być może dlatego przyzwyczailiśmy się do marki Take it Veggie. Jednym z produktów tej marki jest tofu – naturalne BIO. Jest ono pięknie opakowane, bardzo smaczne i… tanie! Pełny test tego tofu znajdziesz tutaj: Tofu z Kauflandu.

Po przeprowadzeniu testu produktu NaturAvena zastanawiałem się co mam napisać. Tofu nie jest złe. Ma jednak złożony skład i specyficzną smakowitość, która w moim odczuciu powinna wykluczyć nazwanie go “naturalnym”. W skład tofu naturalnego powinno wchodzić ziarno soi i woda. Cytryna, sól i kwas cytrynowy sprawiają, że jest to produkt na bazie ziaren sojowych. No, może tofu…Ale przymiotnik “naturalne” trochę mi do niego nie pasuje 🙂

Z drugiej strony nie można mu nic istotnego zarzucić. Jedzone na surowo ma specyficzny, chociaż nie nieprzyjemny smak. Przygotowane na szybko z makaronem ryżowym, pak choi, sosem sojowym i azjatyckimi przyprawami tworzy całkiem przyjemny w smaku domowy fast food 😉

Zatem jest to produkt godny polecenia. I zapewne można by było go polecić i zarekomendować. Ale w cenie 7,99 zł za opakowanie (19,97 zł za kg) możemy kupić tofu Take it Veggie, w pełni organiczne i bez zbędnych dodatków. Skład, smakowitość, wygląd i cena przemawiają zdecydowanie na korzyść tofu z Kauflandu. Jako konsument nie mogę pomijać tego faktu.

I jak tu obiektywnie rekomendować..?

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny

Opis

Opakowanie Opakowanie kartonowe zawierające w środku jeden kawałek torfu spakowany próżniowo. Wygląd opakowania: Proste, niewyszukane z okienkiem. Grafika prosta, niewyszukana.
Wygląd ogólny Kolor ecru. Powierzchnia nierówna typowa dla twardego tofu. Po przekrojeniu ukazuje się wnętrze w kolorze ecru z licznymi małymi dziurkami.
Konsystencja i tekstura Konsystencja zwarta, lekko uginająca się pod naciśnięciem palca – szybko wraca do poprzedniego kształtu. W ustach lekko twardy, rozgryzany rozpada się na wiele małych kawałeczków. Podobny do kaszy. Trudno dokładnie pogryźć.
Zapach Delikatnie serowy. Typowy dla twardego tofu z lekką nutą kwasowości. Wyczuwalny zapach zbożowy.
Smakowitość Lekko kwaskowaty, słonawy. Wyczuwalny smak zbożowy.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Ograniczona. Dla niektórych serów.

 

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Soja
Informacje (zastrzeżenia) producenta Produkt sterylizowany. 100% naturalne, wysoka zawartość białka, delikatna konsystencja
Przechowywanie Temperatura pokojowa. Po otwarciu przechowywać w lodówce przez 48 godz.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Tak

 Przedział cenowy – Średni

8,99 zł za opakowanie – 35,96 zł za kg.

Producent: Natur Avena Sp. z o.o.

Zakupiono: Supermarket Auchan

NaturAvea. Tofu naturalne

8,99 zł – 250 g
7.7

Skład

7.5/10

Wrażenia konsumpcyjne

8.0/10

Wartości odżywcze

8.0/10

Opłacalność

7.0/10

Smakowitość

8.0/10

Skład

  • Ekstrakt z nasion soi 41%
  • Sok z cytryny
  • Kwas cytrynowy
  • Woda
  • Sól

Wartości odżywcze

  • Energia: 114 kcal
  • Tłuszcz 8,5 g (kwasy tłuszczowe nasycone 1,4 g)
  • Węglowodany 0,8 g (cukry 0,4 g)
  • Białko 15,6 g
  • Sól 0,8 g

Inne wegańskie produkty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *