Foods by Ann. Energy Bar. Maca & Kakao

Nasza rekomendacja:
4 out of 6 stars (4 / 6)

Foods by Ann. Energy Bar. Maca & Kakao to nieco większy batonik od tych, które testowałem na początku roku. Po tego typu produkty sięgamy zazwyczaj wtedy, kiedy dopada nas głód i potrzebujemy przekąsić coś „na szybko”, albo, jak twierdzi Foods by Ann, po treningu w celu uzupełnienia energii. W przeciwieństwie do testowanych uprzednio batonów 35-cio gramowych, Maca & Kakao ma 60 gram. I to jest właściwa gramatura. Zarówno w przypadku małej przekąski, jak i po treningu. 35 gram to jednak trochę za mało. Za mało, żeby oddalić uczucie głodu, o odżywieniu nie wspominając.

W sumie Foods by Ann. Energy Bar. Maca & Kakao jest smaczny. Pod warunkiem, że przymkniemy oko na pierwsze wrażenie, jakim jest poczucie, że za chwilę włożymy do ust coś lekko nieświeżego… Zaraz po otwarciu opakowania i powąchaniu miałem wrażenie, że baton jest przeterminowany. Ale nie. Mógł jeszcze spokojnie poleżeć spiżarni ponad dwa miesiące.

Sam smak jest dosyć przyjemny, typowy dla wyrobu zawierającego w swoim składzie daktyle, kokos i kakao. W teorii połączenie to powinno sprawdzić się znakomicie, ale w praktyce jest nieco inaczej. W produktach czekoladowych wysoko przetworzonych (cukierki, batoniki i cukierki) łatwo jest manipulować smakowitością poprzez stosowanie różnych dodatków. W batonach, które nie zawierają aromatów, substancji słodzących, barwników itd., jesteśmy skazani na efekty, jakie daje połączenie pojedynczych składników. Zawsze jednak pozostaje alternatywa w postaci kilku daktyli i innych suszonych owoców popitych kakao. Ale kto tak je, gdy się spieszy?

Foods by Ann. Energy Bar. Maca & Kakao produktem idealny nie jest, szczególnie gdy przyjdzie nam zapłacić za niego sześć złotych. Niemniej jednak warto mieć taki batonik ze sobą, kiedy nagle dopadnie nas głód 🙂

Mimo, że baton jest odżywczy i nie zawiera niepotrzebnych, syntetycznych składników, to jego cena jest bardzo wysoka. Zbyt wysoka, aby można było dać więcej punktów za opłacalność zakupu i wyższą rekomendację.

Jeśli przed zakupem powstrzyma nas cena, zawsze można sięgnąć po tańszy o 20% Baton Raw Energy. Cocoa & cocoa beans. Ma bardziej prosty skład, ale jego właściwości organoleptyczne i wartości odżywcze niezbyt wiele odbiegają od testowanego dzisiaj batona Foods by Ann. Energy Bar. Maca & Kakao.

 

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny Opis
Opakowanie/etykieta Przyjemne. Opracowanie graficzne, kolorystyka i materiał z jakiego jest wykonane sugeruje, że mamy do czynienia z produktem luksusowym. Niełatwe do otwarcia.
Wygląd ogólny Baton w kolorze sepii z wyraźnie widocznymi kawałkami składników.
Konsystencja i tekstura Gęsta, gumowata, typowa dla tego typu wyrobów. Po naciśnięciu palcem odkształca się nie wraca do poprzedniego kształtu. Rozdrabniana w ustach przywodzi na myśl toffi lub krówki. Jednakże szybko się rozpuszcza i pozostają w ustach kawałki składników.
Zapach Zapach przetworzonych owoców.  Podobny do marmolady owocowej. Trochę nieświeży.

 

Smak Kwaskowaty, gorzkawy i lekko słodki, trochę sztuczny. Po chwili pojawia się dominujący smak daktyli, kokosa i kakao. Specyficzny.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Nie dotyczy

 

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Migdały
Informacje (zastrzeżenia) producenta Może zawierać soję, sezam, jaja, mleko, gluten, orzechy i orzeszki ziemne.
Przechowywanie Przechowywać w suchym, chłodnym miejscu.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Tak. Z wyjątkiem zastrzeżeń producenta.

Przedział cenowy – Bardzo drogi

5,99 zł za opakowanie – 99,83 zł za kg.

Producent: HPBA Group Sp. z o.o

Zakupiono: Delikatesy osiedlowe

Foods by Ann. Energy Bar. Maca & Kakao

5,99 zł - 60 g
7.3

Skład

9.5/10

Wrażenia konsumpcyjne

6.0/10

Wartości odżywcze

8.0/10

Opłacalność

5.5/10

Smakowitość

7.4/10

Skład

 • Daktyle 45%
 • Kokos 26%
 • Migdały 16%
 • Goji 9%
 • Maca 2%
 • Kakao 2%

Wartości odżywcze

 • Energia: 455 kcal
 • Tłuszcz 28,2 g (kwasy tłuszczowe nasycone 17,2 g)
 • Węglowodany 34,1 g (cukry 33,7 g)
 • Białko 8,6 g
 • Błonnik 15,0 g
 • Sól 0,2 g

Inne wegańskie produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *