Natura Food. Veggie. FIT Balls

Nasza rekomendacja:
5.6 out of 6 stars (5,6 / 6)

Natura Food Veggie FIT Balls Daktyl + Orzech laskowy + Kokos to kolejny produkt linii wegańskiej z Biedronki.

Raz na jakiś czas Agnieszka przyrządza kulki daktylowo – orzechowe. Przepis jest bardzo prosty. Wystarczy wziąć daktyle. Najlepiej te świeże (np. Złota palma) oraz orzechy nerkowca. Składniki (wszystkie dwa 😉 )  zmiksować, np. w robocie kuchennym (my używamy MPM Kasia i świetnie daje sobie radę). Uformować dowolnej wielkości kulki, włożyć do lodówki na godzinę i gotowe. Jeśli mam ochotę na coś słodkiego, to naprawdę nie ma nic lepszego. Daktyle dostarczają cukru i energii, orzechy nerkowca tłuszczu i białka. Oba razem mają sporo błonnika. W ten sposób zaspokajam chęć na coś słodkiego i nie truję się przetworzonymi cukierkami, czekoladkami czy słodkimi bułkami.

Podobnym produktem są testowane dzisiaj wegańskie kulki Natura Food Veggie FIT Balls z Biedronki. Zamiast nerkowców w składzie są orzechy laskowe oraz wirówki koksowe. Kulki to naprawdę udany produkt, a obecność orzechów laskowych daje nawet bardziej interesujący smak niż nerkowce w naszej “domowej” wersji. Dla mnie rewelacja! Tylko ta cena… No cóż, przynajmniej wiemy za co płacimy. Kilo świeżych daktyli kosztuje co najmniej 20 zł, a znaczącą część ich wagi stanowi pestka. Orzechy laskowe to ponad 70 zł za kilogram. Wiórki oscylują w granicach 15 zł za kilogram.

Płacąc zatem w Biedronce 4,99 zł za opakowanie (59,40 zł za kg.) Natura Food Veggie FIT Balls wiemy za co płacimy. Zatem z punktu widzenia rozsądku zakup takiego produktu jest o wiele lepszym pomysłem niż kupno popularnych mieszanek cukierków czekoladowych, których cena jest niewiele niższa, a skład pozostawia wiele do życzenia, nie tylko dla weganina.

Jeśli Ty lub Twoje dziecko macie ochotę na coś słodkiego zdecydowanie kupcie Natura Food Veggie FIT Balls z Biedronki, albo przygotujcie takie kulki w domu. Będzie to zdecydowanie najlepszy wybór dla Ciebie i Twoich najbliższych. Kulki są słodkie (nawet bardzo słodkie) i na pewno zaspokoją Twoje pragnienia 🙂 A co najważniejsze. Możesz je jeść w zasadzie bez ograniczeń

Arek

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny Opis
Opakowanie Grafika etykiety wyróżniająca się. Łącząca różne style graficzne. Mało czytelna. Opakowanie papierowo foliowe.
Wygląd ogólny Brązowe kulki obtoczone we wiórkach kokosowych. Widoczne kawałki składników przebijające się przez warstwę wiórków. Po wzięciu do ręki część wiórek odpada.

 

Konsystencja i tekstura Typowy dla tego typu wyrobów. Twardawe z wierzchu, ale łatwo uginające się. Pod naciskiem palca nie wracają do poprzedniego kształtu. Konsystencja typowa dla tego typu wyrobów. Po przekrojeniu (przegryzieniu) miękka i plastyczna. Wymaga stosunkowo długiego gryzienia. Wyczuwalne kawałki składników o różnych stopniach twardości.
Zapach Wyczuwalny zapach wiórków kokosowych, orzechów i daktyli.
Smak Słodki do bardzo słodkiego. Smak słodki zwiększa się w miarę rozdrabniania w ustach. Wyraźnie wyczuwalne orzechy laskowe i daktyle.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Dla podobnych tego typu wyrobów.

 

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Orzechy laskowe, wiórki kokosowe (?).
Informacje (zastrzeżenia) producenta Vegan. Bez glutenu. Bez dodatku cukru. Bez dodatku barwinków i konserwantów. Wysoka zawartość błonnika pokarmowego. Tylko 3 składniki. Opakowanie zawiera 7 kulek. Produkt nie zalecany dla małych dzieci z powodu ryzyka zadławienia. Może zawierać drobinki pestek i łupin.

 

Przechowywanie Przechowywać w suchym, chłodnym miejscu.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Tak

 

 Przedział cenowy – Bardzo drogi

4,99 zł za opakowanie – 59,40 zł za kg.
4,99 zł – 84 g

Producent: SDA Gida Tarim. Turcja.
Zakupiono:Dyskont Biedronka

Natura Food. Veggie. FIT Balls

8.3

Skład

9.5/10

Wrażenia konsumpcyjne

9.0/10

Wartości odżywcze

7.0/10

Opłacalność

6.5/10

Smakowitość

9.5/10

Skład

  • Pasta z suszonych daktyli 88%
  • Kawałki orzechów laskowych 10%
  • Wiórki kokosowe 2%

Wartości odżywcze

  • Energia: 352 kcal
  • Tłuszcz 8,2 g (kwasy tłuszczowe nasycone 1,1 g)
  • Węglowodany 61,0 g (cukry 60,7 g)
  • Białko 2,1 g
  • Błonnik 14,0 g
  • Sól 0,07 g

Inne wegańskie produkty

5 komentarzy

  1. zgadzam się że kulki z biedronki to doskonała alternatywa dla mało zdrowych słodyczy. ja zajadam się nimi już od jakiegoś czasu (tyle że w mojej mieścinie cena za opakowanie to 1,99 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *