Natura Food. Veggie. Czekolada kokosowa

Nasza rekomendacja:
4 out of 6 stars (4 / 6)

Natura Food Veggie czekolada kokosowa z Biedronki to, jak pisze na rewersie opakowania producent, „Ekologiczna czekolada kuwertura kokosowa wegańska” i jest to druga czekolada testowana przez nas z serii wegańskich czekolad. W zasadzie to co napisałem w teście czekolady malinowej mógłbym powtórzyć także i w tym przypadku. Dlatego zachęcam do zapoznania się z jej testem.

Podsumowując test czekolady kokosowej napiszę podobnie, jak w poprzednim teście. Jeśli ktoś musi już jeść czekoladę to na pewno Natura Food Veggie czekolada kokosowa z Biedronki będzie lepszym wyborem niż większość innych czekolad mlecznych oraz nawet tych eko, w stosunku do których jest tańsza. Będzie także lepszym wyborem niż testowana dzisiaj czekolada kokosowa. W składzie czekolady malinowej znajdziemy liofilizowane maliny, które stanowią jej piękną ozdobę. W składzie czekolady kokosowej znajdziemy…wiórki kokosowe, których nie uświadczymy na jej powierzchni. Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że chociaż obie czekolady pochodzą o tego samego producenta, są z tej samej linii produktowej i można je kupić w tym samym sklepie w identycznej cenie, to są z zupełnie innych światów. Malinowa jest oryginalna i może być bardzo dobrym wyborem na prezent, a kokosowa jest po prostu czekoladą o smaku kokosowym.

 

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny Opis
Opakowanie Grafika etykiety w bardzo przyjemnej kolorystyce. Wyróżniająca się. Przemyślana i czytelna. Prosta i czytelna informacja opisuje co znajduje się w środku opakowania.
Wygląd ogólny Zbliżony dla czekolady deserowej i kuwertury. Połyskliwy. Widoczne całe kawałki składników. Kolor brązowy.
Konsystencja i tekstura Typowy dla czekolady deserowej. Daje się łatwo łamać w miejscach podziału kostek. Konsystencja typowa dla tego typu wyrobów. Twarda, krucha, łamliwa. Łatwo i szybko rozpuszcza się w ustach. Lekko tłusta.
Zapach Typowy dla czekolady deserowej. Wyczuwalny zapach kakao i wiórek kokosowych.
Smak Słodki i czekoladowy. Nieco przypomina w smaku tzw. produkty czekoladopodobne. Można wyczuć delikatny smak wiórek kokosowych.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Dla czekolad mlecznych.

 

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Może zawierać orzechy ziemne, soję, inne orzechy, łubin (informacja producenta)
Informacje (zastrzeżenia) producenta Vegan. Źródło błonnika pokarmowego. Bez glutenu. Masa kakaowa 46%, certyfikat PL- EKO-09

 

Przechowywanie Przechowywać w suchym, chłodnym miejscu.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Tak

 Przedział cenowy – Bardzo drogi

5,99 zł za opakowanie – 73,76 zł za kg.

Producent: Me gusta Sp. z o.o.

Zakupiono: Dyskont Biedronka

Natura Food. Veggie. Czekolada kokosowa

5,99 zł – 81,2 g
6

Skład

6.0/10

Wrażenia konsumpcyjne

6.5/10

Wartości odżywcze

6.0/10

Opłacalność

5.5/10

Smakowitość

6.0/10

Skład

 • Cukier trzcinowy, tłuszcz kakaowy
 • Miazga kakaowa
 • Wiórki kokosowe 13%
 • Napój ryżowy w proszku
 • Wiórki kokosowe
 • Emulgator: lecytyna słonecznikowa
 • *Surowce z upraw ekologicznych

Wartości odżywcze

 • Energia: 588 kcal
 • Tłuszcz 42,0 g (kwasy tłuszczowe nasycone 28,0 g)
 • Węglowodany 48,0 g (cukry 45,0 g)
 • Białko 2,96 g
 • Błonnik 5,6 g
 • Sól 0,04 g

Inne wegańskie produkty

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *