Bezmięsny. Bezmięsne parówki

Nasza rekomendacja:
4.8 out of 6 stars (4,8 / 6)

Dzięki uprzejmości firmy BVTCHER właściciela marki Bezmięsny otrzymaliśmy do testów produkty będące w jego w najnowszej ofercie. 

Bezmięsny. Bezmięsne parówki testowaliśmy w dwóch wersjach:

  • Podgrzewane w wodzie
  • Podsmażane na patelni

Obie wersje trochę różnią się między sobą, jednakże różnice te nie są zbyt istotnie.

Parówki z wody są bardziej soczyste, a także bardziej miękkie. Charakterystyczny dla obu wersji smak pieprzu jest mniej wyraźny.

Parówki z patelni są bardziej wyraziste w smaku, a przy tym bardziej pieprzne. 

Obie wersje Bezmięsny. Bezmięsne parówki charakteryzuje specyficzny, własny smak, który jest wypadkową użytych do ich produkcji składników. Smak jest słodki i nieco kwaskowaty. Na końcu wyczuwalny pieprz. Aromat, szczególnie bogaty wydobywający się po zdjęciu parówek z patelni może budzi skojarzenia z…racuchami. W połączeniu z typowymi dodatkami, które większość z nas stosuje (pieczywo, warzywa, musztarda lub keczup) wypadają wręcz rewelacyjnie. 

Czy zatem Bezmięsny. Bezmięsne parówki mogą być udanym substytutem parówek mięsnych? To pytanie, na które staraliśmy się zawsze odpowiadać podczas testowania tego typu produktów. Jednak wciągu ostatnich miesięcy zaszły duże zmiany. Unia Europejska i niektóre państwa Wspólnoty zaczęły wreszcie dostrzegać faktyczną szkodliwość hodowli zwierząt na masową skalę. Kolejne koncerny zauważają ważny trend i powolne odchodzenie ludzi od diety opartej na produktach zwierzęcych w stronę tych dla człowieka naturalnych, czyli roślinnych. Jeżeli taka sytuacja będzie się utrzymywać, a będzie, to czy warto szukać na nie odpowiedzi? 

Dobra alternatywa

Już niedługo ludzie przestaną szukać alternatywy dla schabowego, ponieważ stwierdzą, że kotlet z cukinii jest równie smaczny, a także stwierdzą, że nie ma sensu jeść zupy jarzynowej na mięsie bo ta na samych warzywach z dodatkiem kozieradki i lubczyku jest znacznie lepsza. 

Dlatego parówki, które dzisiaj testujemy są dobre same w sobie. Dostarczają ponad 30 g białka o identycznym profilu aminokwasowym jak te zwierzęca, a ilość kwasów tłuszczowych nasyconych nie stanowi nawet 1 grama! Są pod każdym względem lepsze od mięsnych. Po co więc porównywać do mięsnych? Po co jeść mięsne…? No może tylko dlatego, że ich nazwa nam to sugeruje…

Produkty przyjechały do nas do testów zapakowane w styropianowe pudełko, które mogłoby pełnić rolą budki dla kota, gdyby tylko kot mógł się w nie zmieścić. Jak widać same chęci nie wystarczą 🙂

Polecamy!

Agnieszka i Arek.

wegański blog vegetest.pl 

 

Dziękujemy właścicielom marki Bezmięsny za udostępnienie produktu do testów.

 

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny

Opis

Opakowanie/etykieta Produkt zgrzany próżniowo w plastikowej folii. Opakowanie zawiera 5 parówek w osłonkach foliowych. Etykieta charkterystyczna o ograniczonej kolorystyce. Czytelna i łatwo rozpoznawalna. Otwarcie zgrzanej folii opakowania wymaga użycia nożyczek lub noża. Osłonki schodzą bardzo łatwo. 
Wygląd ogólny Kolor ugier. Wygląd typowy dla parówek.
Konsystencja i tekstura Średnio twarde, uginające się po naciskiem palca. Zwarte, nie rozpadają się. Sprężyste, soczyste. 
Zapach Własny, specyficzny, zrównoważony. Wyczuwalne przyprawy. Wyczuwalny zapach dymu wędzarniczego, szczególnie w wersji parówek odgrzewanych na patelni.
Smak Lekko kwaśny, słodkawy i pieprzny. Własny, specyficzny, zrównoważony. Wyczuwalne przyprawy. 

Po podgrzaniu na patelni pieprzy staje się bardziej wyraźny.

Alternatywa dla produktów niewegańskich Tak

 

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Soja, gluten pszenny
Informacje (zastrzeżenia) producenta Bez cholesterolu, bogaty w białko, 100% roślinny.

 

Produkt może zawierać śladowe ilości gorczycy, sezamu i selera

Przechowywanie Od +2ºC do +6ºC. Po otwarciu spożyć w ciągu 48 godzin.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Nie

 

Przedział cenowy – Drogi

9,00 zł za opakowanie – 45,00 zł za kg.

Producent: BVTCHER Sp. z o.o.

Inne wegańskie produkty

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *