RoomBar. Batony i kulki

Wegańskie batony Roombar

Nasza rekomendacja: 6 out of 6 stars (6 / 6)

Czym są RooBary?

RooBar to bułgarska marka oferująca wegańskie, organiczne batony i kulki. Jeżeli byliście kiedyś w Bułgarii i szukaliście czegoś wegańskiego do zjedzenia, to wiecie, że jest to spore wyzwanie*** 😉 Tego typu produkty oznakowane „Made in Bulgaria” mogą zaskakiwać.  Ale nas zaskoczył nie tylko kraj produkcji, ale także same produkty. W naszych, polskich rodzimych sklepach możemy kupić batony wegańskie, których część testowaliśmy na naszym blogu. Pośród nich oczywiście prym wiedzie Dobra Kaloria i Batony Raw w Lidla, dla których RooBary mogą być postrzegane jako produkty konkurencyjne. Czy na pewno?

Zanim odpowiemy na to pytanie musimy ze smutkiem stwierdzić, że RooBary nie przyjęły się na naszym rynku🤨 Powodów, dla których jedne produkty stają się hitami, a inne znikają z rynku jest wiele, ale naszym zdaniem głównym jest cena. Cena, która w przypadku RoomBarów oscylowała średnio na poziomie 7,50 zł za sztukę. W porównaniu do wspomnianej Dobrej Kalorii i batonów lidlowskich ceny niską nazwać nie można. W niektórych przypadkach była wręcz ponaddwukrotnie wyższa. Czy ta cena uzasadniona? Trudno powiedzieć. Trzeba więc tego uzasadnienia poszukać.

Roombar batony blog wegański

 Skład

Pod tym względem produkty są bardzo dobre, a użyte w nich składniki do tanich nie należą (np. ashwagandha, cukier kokosowy i mąka kokosowa). Na końcu opisu podajemy składy wybranych produktów. Tak, to prawda, są na rynku batony bez cukru, ale słodzenie daktylami i równoważniem kakao sprawia, że smaki różnych produktów są bardzo do siebie zbliżone.

Walory smakowo – zapachowe

Te są po prostu zadziwiające. Nie jedliśmy do tej pory tak znakomitych batonów👍 Nie tylko wegańskich, najlepszych w ogóle! Na przykład RooBar Coconut smakuje niemal jak Bounty firmy Mars i z powodzeniem może uchodzić z jego wegański, mniej słodki (na szczęście😉) zamiennik. Zaś RooBar Peanuts smakuje podobnie jak Snickers i także może uchodzić z jego wegański, mniej słodki zamiennik. Kulka Ashwagandha & Mango pachnie i smakuje tak jak powinna – jest świeża, owocowa i, o dziwo, czuć w niej ashwagandhę 🤨 Tego się nie spodziewaliśmy. To samo dotyczy kulki z matchą. RoomBar Protein Cherry & Matacha jest kwaskowaty i i można w nim wyczuć wiśnie. Dodatkowo po jego zjedzeniu dodatkowo wyraźnie robi się cieplej 🔥

Batony i Kulki RoomBar po postu pachną i smakują tak jak powinny 👏👏👏

W wymienionych wcześniej batonach innych firm stosuje się tę samą bazę, a różnice w zależności od zastosowania dodatkowych składników są nieznaczne. Idąc w czerwcu na Camino de Santiago zabrałem ze sobą kilka batonów wegańskich Raw z Lidla. Na szczęście tylko kilka, bo w trzecim dniu miałem ich serdecznie dość. Mimo, że były to trzy różne smaki, były do sobie bardzo podobne i dodatkowo bolały mnie po nich zęby i dziąsła. Raz na jakiś czas można je zjeść, ale codziennie raczej nie. I tutaj dochodzi do głosu przewaga RooBarów. Kupując inne rodzaje otrzymujemy zupełnie inne produkty. Czyli dokładnie tak, jak powinno być.

A także…

Znakomite wartości odżywcze (nawet do 26 g białka), duży wybór smaków, a do tego opakowanie i oryginalna grafika sprawiają, że naszym zdaniem są to produkty, które zasługują na naszą najwyższą rekomendację. To, że polski rynek, na którym królują dyskonty i sprzedaje się wszystko co tanie nie przyjął tych produktów, nie zmienia faktu, że są znakomite w zasadzie pod każdym względem.

Wnioski

Szkoda, że nie RooBarów nie ma w stałej sprzedaży w Polsce 🥺Jeżeli kiedykolwiek będziecie mieli możliwość kupienia i spróbowania jakiegoś produktu z tej linii zdecydowanie warto. 7,50 zł na pewno nie wpędzi Was w kłopoty finansowe, a bez wątpienia będziecie zadowoleni.

 

Składy wybranych produktów

Roombar Almond. Migdały * (32%), syrop ryżowy *, czekolada * (masa kakaowa *, cukier kokosowy *, masło kakaowe *, lecytyna słonecznikowa *) (22%), mąka kokosowa *, masło kakaowe *. * certyfikowany składnik ekologiczny.

Roombar Coconut. Syrop ryżowy *, wiórki kokosowe * (29%), czekolada * (masa kakaowa *, cukier kokosowy *, masło kakaowe *, lecytyna słonecznikowa *) (18%), mąka kokosowa * (9%), masło kakaowe *. * certyfikowany składnik ekologiczny

Roombar Choc chip Matcha. Orzechy nerkowca*, daktyle*, wiórki czekoladowe* (masa kakaowa*, cukier kokosowy*, masło kakaowe*) (10%), białko ryżowe*, masło kakaowe*, syrop kokosowy*, matcha* (1%), mięta*, Lactobacillus acidophilus (vegan).

Wartości odżywcze wybranych produktów

Roombar Cherry Maca. Wartość energetyczna: 449 kcal; Tłuszcz: 23,0 g, w tym kwasy tł. nasycone: 5,3 g; Węglowodany: 30,0 g, w tym cukry: 28,0 g;  Błonnik: 7,5 g; Białko: 26,0 g, Sól: 0,1 g.

Roombar Hazelnuts. Wartość energetyczna: 448 kcal; Tłuszcz: 35 g, w tym kwasy tł. nasycone: 11,0 g; Węglowodany: 38 g, w tym cukry: 22,0g;  Błonnik: 3,1 g; Białko: 5,2 g, Sól: 0,04 g.

Roombar Coconut, Guarana. Wartość energetyczna: 499 kcal; Tłuszcz: 31 g, w tym kwasy tł. nasycone: 15,0 g; Węglowodany: 34 g, w tym cukry: 20,0g;  Błonnik: 6,2 g; Białko: 18,0 g, Sól: 0,1 g.

Agnieszka i Arek

wegański blog vegetest.pl

_____

*** Kilka dni temu wróciliśmy ze Słonecznego Brzegu. Jeżeli szukacie dobrego hotelu z dużym wyborem potraw dla wegan, to polecamy Tarsis👍

RoomBar. Batony i kulki

7,50 zł - 1 szt. Cena uśredniona
9.4

Skład

9.5/10

Wrażenia konsumpcyjne

10.0/10

Wartości odżywcze

10.0/10

Opłacalność

9.0/10

Smakowitość

10.0/10

Opakowanie

8.0/10

Skład

 • Roombar Almond
 • Migdały * (32%)
 • Syrop ryżowy *
 • Czekolada * (masa kakaowa *, cukier kokosowy *, masło kakaowe *, lecytyna słonecznikowa *) (22%)
 • Mąka kokosowa *
 • Masło kakaowe *
 • * Certyfikowany składnik ekologiczny.

Wartości odżywcze

 • Roombar Cherry Maca
 • Wartość energetyczna: 449 kcal
 • Tłuszcz: 23,0 g, w tym kwasy tł. nasycone: 5,3 g
 • Węglowodany: 30,0 g, w tym cukry: 28,0 g
 • Błonnik: 7,5 g
 • Białko: 26,0 g
 • Sól: 0,1 g

Inne wegańskie produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *