Nature’s Bakery. Fig Bar. Figowy

Nasza rekomendacja:
4.3 out of 6 stars (4,3 / 6)

Nature’s Bakery. Fig Bar. Figowy to trzeci z dostępnych w naszym kraju batoników z serii Fig Bar. Tym razem “naturalny”, czyli figowy 😉

Podobnie jak oba testowane przez mnie wcześniej, także i ten jest bardzo smaczny i odżywczy. Smak i zapach fig i karmelu wyraźnie dominują. Tym jednakże co odróżnia ten batonik od tamtych dwóch jest słodkość. Jedząc go bez kawy lub herbaty ma się odczucie, że jest zbyt słodki. Ja w każdym razie nie mogłem zjeść obu kawałków, które znajdują się w opakowaniu mimo, że to zaledwie 56 gramów.  Bez kubka zielonej herbaty się nie obyło 🙂

Nature’s Bakery to firma z siedzibą w Reno w USA. Będąc ich stronie internetowej firmy dowiedziałem się, że batoników jest o wiele więcej. Łącznie osiem. Można to sprawdzić tutaj: naturesbakery.com

Podczas ostatniego pobytu w Stanach Zjednoczonych postanowiłem sprawdzić dostępność batoników. Udało mi się znaleźć jeden sklep  z sieci Mollie Stone’s w San Francisco, w którym można było je kupić. Niestety, jak widać na poniższym zdjęciu wybór był, podobnie jak w Polsce, ograniczony. Warto przy okazji zwrócić uwagę na cenę batoników, który niewiele różni się od ceny w Polsce.

Czyżby batoniki nie cieszyły się popularnością także za oceanem? Zapewne powody ich ograniczonego dostępu w Polsce i w USA są różne. W naszym kraju najprawdopodobniej niewiele jest osób, które kupią batonika za 2,99, skoro mogą dostać równie słodkiego za połowę tej ceny. Co prawda oba te produkty będą sie znacząco różniły składem, ale wciąż mało jest osób, które czytają skład. Zaś nawet jeśli go czytają, to nie przejmują się nim.

Nie będę rozwiją tematu wyższości Fig Bar nad innymi popularnymi tego typu przekąskami, bo to temat szeroki. W każdym razie osobiście mogę zarekomendować batoniki z serii Fig Bar i z przyjemnością spróbowałbym innych smaków. Oczywiście bez filiżanki herbaty lub kawy (oczywiście bez cukru) się nie obejdzie 🙂

Arek

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny Opis
Opakowanie Ładne, wyróżniające się. Bardzo ograniczona kolorystyka. Budząca skojarzenia z produktami typu bio i eko. Przyjemne w dotyku. Zawartość w jednym opakowaniu – dwa batoniki.
Wygląd ogólny Typowy dla wyrobów piekarniczych z mąk wyższego przemiału, owsianych itp. brak śladów przypalenia i wysuszenia.
Konsystencja i tekstura Zwarta. Nie odpadają okruchy. Pod naciśnięciem lekko ugina się. Zawarte w środku nadzienie nie wydobywa się na zewnątrz. Podczas żucia przykleja się do zębów.  Wyczuwalne podczas gryzienia nasionka fig strzelają na zębach i mają tendencje do pozostawania między nimi.
Zapach Odpowiedni. Zbożowo – owocowy. Lekko winno – kwaskowy. Można wyczuć zapach owsa, karmel i owoców z wyraźnie przebijającym się aromatem fig.
Smak Smak zrównoważony. Wyczuwalny owies i figi. Wyczuwalny smak karmelowy. Lekko kwaskowaty i bardzo słodki. Pobudza ślinianki. Ze względu na znaczną słodycz nie zachęca do spożycia kolejnego kęsa.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Wszelkie niewegańskie wyroby ciastkarskie i cukiernicze. Szczególnie zbożowo – owocowe

 

Dodatkowe informacje

Obecność konserwantów Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Gluten
Informacje (zastrzeżenia) producenta Bez konserwantów, bez cholesterolu, bez składników mlecznych, bez tłuszczy trans, koszerny, bez GMO, odpowiedni dla wegan.
Przechowywanie Brak informacji. Należy przyjąć, że w temperaturze pokojowej.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Nie

Przedział cenowy – Drogi

2,99 zł za opakowanie  52, 82 za kg

Producent: Nature’s Bakery Reno NV, USA

Zakupiono: Drogeria Rossmannf

Nature’s Bakery. Fig Bar. Figowy

6.9

Skład

6.5/10

Wrażenia konsumpcyjne

8.0/10

Wartości odżywcze

6.0/10

Opłacalność

6.0/10

Smakowitość

8.0/10

Skład

 • Mąka pszenna z pełnego przemiału
 • Suszony syrop trzcinowy, syrop z brązowego cukru
 • pasta figowa (15%)
 • Proszek jabłkowy
 • Naturalne aromaty, pektyna, kwas cytrynowy – regulator kwasowości, mączka chleba świętojańskiego, – substancja zagęszczająca, ekstrakt z czerwonej kapusty)
 • Płatki owsiane, błonnik owsiany,
 • Karmel – barwnik, sól morska, kwas cytrynowy – regulator kwasowości
 • Naturalne aromaty, substancje spulchniające: wodorowęglan sodu, difosforan disodowy, fosforan monowapniowy.
 • Gliceryna

Wartości odżywcze

 • Energia: 380 kcal
 • Tłuszcz 9 g (kwasy tłuszczowe nasycone 0 g)
 • Węglowodany 69 g (cukry 36 g)
 • Białko 6 g
 • Sól 0,15 g

Inne wegańskie produkty

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *