Nature’s Bakery. Fig Bar z jabłkiem i cynamonem. Apple Cinnamon

Nasza rekomendacja:
4.5 out of 6 stars (4,5 / 6)

Zakup Fig Bar z jabłkiem i cynamonem Nature’s Bakery sprawił mi wiele radości. Po pierwsze dlatego, że mam słabość do szarlotki. Po drugie dlatego, że jest w Polsce! W teście Fig Bar Figowy zamieściłem zdjęcie z jednego ze sklepów w San Francisco, na którym były widoczne właśnie te batoniki. Oto ono:

 

Testy trzech batonów Fig Bar robiłem prawie rok temu. Wówczas na naszym rodzimy rynku był dostępne trzy smaki. Fig Bary nie miały wówczas tak wielu alternatyw, które pojawiły w międzyczasie. Może dlatego byłem nimi zachwycony? 🙂 Wciąż uważam je za bardzo dobre produkty, ale dla purystów żywieniowych nie jest to produkt godny uwagi, ze względu na obecność niektórych składników

W ciągu tego roku nie tylko wyrosła konkurencja.  W Rossmannie pojawiały się także trzy kolejne smaki Fig Barów. Czyżby to oznaczało, że sklep słucha swoich klientów? Zakupiłem trzy nowe smaki i ich testy dzisiaj zamieszczam.

Wracając do wspomnianej szarlotki. Lubię ją dlatego jako pierwszy zacząłem testować batonik z jabłkiem i cynamonem.

Trochę mnie rozczarował. Mało w nim smaku szarlotki, a sporo figi i zboża. To cecha charakterystyczna wszystkich tych produktów –  smak i zapach fig oraz zboża (głównie owsa) wysuwa się na pierwszy plan. Ktoś mógłby powiedzieć: “W końcu to baton figowy”. I miałby rację, ale jako konsument nie widzę sensu kupowania sześciu różnych batoników, które smakują podobnie. Oczywiście “podobnie” nie znaczy tak samo. Można wyczuć smak jabłek z cynamonem, który przypomina nudzi skojarzenia z klasyczną szarlotką. Jednak jest on bardzo łagodny. Obecność jabłek sprawia, że baton jest mniej słodki od tych, które testowałem w ubiegłym roku. Jest nieznacznie bardziej winny i kwaskowaty. Na pewno jedząc go po batonie jagodowym wyczujemy różnicę  w smaku i aromacie. Jednak jeżeli spróbujemy go w większym odstępie czasu różnica będzie znacznie mnie wyczuwalna. Reguła kontrastu działa 🙂

Podsumowując w smaku dominują głównie figi i karmel, a także lekkie nuty cynamonu, jabłek i białego wina. W sumie daje do ogólnie przyjemne doznania i dalekie skojarzenia z szarlotką 🙂

Tym razem na opakowaniu batoników nie ma polskich napisów. Zastąpiono je naklejką na rewersie.

Arek
blog wegański vegetest.pl

 

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny Opis
Opakowanie Estetyczne, wyróżniające się. Bardzo ograniczona kolorystyka. Budząca skojarzenia z produktami typu bio i eko. Przyjemne w dotyku.

Zawartość w jednym opakowaniu – dwa batoniki.

Wygląd ogólny Typowy dla wyrobów piekarniczych z mąk wyższego przemiału, owsianych itp. brak śladów przypalenia i wysuszenia.
Konsystencja i tekstura Zwarta. Nie odpadają okruchy. Pod naciśnięciem lekko ugina się. Zawarte w środku nadzienie nie wydobywa się na zewnątrz. Podczas żucia przykleja się do zębów.  Wyczuwalne podczas gryzienia nasionka fig strzelają na zębach i mają tendencje do pozostawania między nimi.
Zapach Odpowiedni. Zbożowo – owocowy. Lekko winno – kwaskowy. Można wyczuć zapach owsa, wina, cynamonu, karmelu i owoców z wyraźnie przebijającym się aromatem fig.
Smak Smak zrównoważony. Z lekką dominantą zbóż i fig. Wyczuwalny owies i jabłka. Słodki. Pobudza ślinianki.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Wszelkie niewegańskie wyroby ciastkarskie i cukiernicze. Szczególnie zbożowo – owocowe

 

Dodatkowe informacje

Obecność konserwantów Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Gluten
Informacje (zastrzeżenia) producenta Bez konserwantów, bez cholesterolu, bez składników mlecznych, bez tłuszczy trans, koszerny, bez GMO, odpowiedni dla wegan.
Przechowywanie Brak informacji. Należy przyjąć, że w temperaturze pokojowej.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Nie

Przedział cenowy – Bardzo drogi

3,99 zł za opakowanie  70,00 za kg

Producent: Nature’s Bakery. Reno NV, USA

Zakupiono: Drogeria Rossmann

Nature's Bakery. Fig Bar z jabłkiem i cynamonem. Apple Cinnamon

3,99 - 57 g
6.8

Skład

7.0/10

Wrażenia konsumpcyjne

8.0/10

Wartości odżywcze

6.0/10

Opłacalność

5.5/10

Smakowitość

7.5/10

Skład

 • Mąka pszenna z pełnego przemiału
 • Suszony syrop trzcinowy, syrop z brązowego cukru
 • Pasta figowa 13%
 • Proszek jabłkowy 2%, odparowane jabłka 0,6%
 • Glicerol, aromat naturalny, pektyna, kwas cytrynowy
 • Cynamon 0,6%
 • Płatki owsiane, błonnik owsiany
 • Naturalne aromaty, substancje spulchniające: wodorowęglan sodu, difosforan disodowy, fosforan monowapniowy
 • Niebielona mąka pszenna, karmel,

Wartości odżywcze

 • Energia: 390 kcal
 • Tłuszcz 8 g (kwasy tłuszczowe nasycone 0 g)
 • Węglowodany 71,0 g, w tym cukry 36,0 g)
 • Białko 4,0 g
 • Błonnik 6 g
 • Sól 0,4 g

Inne wegańskie produkty

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *