Nature’s Bakery. Fig Bar z malinami

Nasza rekomendacja:
4.3 out of 6 stars (4,3 / 6)

Nature’s Bakery. Fig Bar z malinami to pierwszy z serii importowanych z Reno w USA przez firmę HUDSON NAS batoników zbożowo – owocowe pod wspólną nazwą „Fig Bar”. Można znaleźć na tej samej półce, na której stoją inne, popularne w naszym kraju batoniki typu „fit” czy „fitness” (jak kto woli). Znajdują na tej samej półce sklepowej i cenowej, ale czy również jakościowej..?

To pytanie przyświecało mi kiedy kupowałem do testowania Fig Bary (pozwolę sobie na taki mały patriotyzm językowy). Jadam je regularnie od czasu kiedy pokazały się na półkach w sklepach sieci Rossmann. Wygląd opakowania budzi skojarzenia z żywnością eko. Napisy: „bez cholesterolu”, „bez składników mlecznych”, „bez GMO” itp. przekonywały żeby sięgnąć po ten produkt, tym razem bardziej świadomie. Tym razem kupiłem, oceniłem i… batoniki zwyciężyły. Nie tylko zwyciężyły, bo kiedyś już zdobyły moje serce przez żołądek. Teraz rozgościły się w nim na dobre przez rozum 🙂

Wszystkie batoniki mają w nazwie „fig” i dominuje w ich składzie nadzienie figowe (15%). Sądzę, że bardziej za względu na potrzebę urozmaicenia pojawiały się batoniki z malinami, jagodami i innymi owocami, które w szerszym spektrum są zapewne dostępne poza granicami Polski. Zamierzam to zresztą sprawdzić w najbliższym czasie. W Rossmannie można kupić między malinowe, jagodowe i figowe. Wszystko byłoby pięknie gdy nie to, że tych malin w zasadzie nie czuć, ani w zapachu ani w smaku. Dominują figi, karmel i nie wiedzieć dlaczego…daktyle.

Summa summarum batoniki malinowe są smaczne, pożywne i dobrze wpływają na trawienie 🙂 Zdecydowanie polecam z filiżanką kawy lub herbaty. Chociaż nie, do herbaty bardziej pasują 🙂

Arek

 

 

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny Opis
Opakowanie Ładne, wyróżniające się. Bardzo ograniczona kolorystyka. Budząca skojarzenia z produktami typu bio i eko. Przyjemne w dotyku.

Zawartość w jednym opakowaniu – dwa batoniki.

Wygląd ogólny Typowy dla wyrobów piekarniczych z mąk wyższego przemiału, owsianych itp. brak śladów przypalenia i wysuszenia.
Konsystencja i tekstura Zwarta. Nie odpadają okruchy. Pod naciśnięciem lekko ugina się. Zawarte w środku nadzienie nie wydobywa się na zewnątrz. Podczas żucia przykleja się do zębów.  Wyczuwalne podczas gryzienia nasionka fig strzelają na zębach i mają tendencje do pozostawania między nimi.
Zapach Odpowiedni. Zbożowo – owocowy. Lekko winno – kwaskowy. Można wyczuć zapach owsa, wina, karmelu i owoców z wyraźnie przebijającym się aromatem marmolady.
Smak Smak zrównoważony. Z lekką dominantą zbóż. Wyczuwalny owies i daktyle. Wyraźnie Słodki. Pobudza ślinianki.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Wszelkie niewegańskie wyroby ciastkarskie i cukiernicze. Szczególnie zbożowo – owocowe

 

Dodatkowe informacje

Obecność konserwantów Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Gluten
Informacje (zastrzeżenia) producenta Bez konserwantów, bez cholesterolu, bez składników mlecznych, bez tłuszczy trans, koszerny, bez GMO, odpowiedni dla wegan. z
Przechowywanie Brak informacji. Należy przyjąć, że w temperaturze pokojowej.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Nie

Przedział cenowy – Drogi

2,99 zł za opakowanie  52, 82 za kg

Producent: Nature’s Bakery. Reno NV, USA

Zakupiono: Drogeria Rossmann

Nature’s Bakery. Fig Bar z malinami

6.9

Skład

7.0/10

Wrażenia konsumpcyjne

8.0/10

Wartości odżywcze

6.0/10

Opłacalność

6.0/10

Smakowitość

7.5/10

Skład

 • Mąka pszenna z pełnego przemiału
 • Suszony syrop trzcinowy, syrop z brązowego cukru
 • pasta figowa (15%)
 • Pasta malinowa (suszony syrop trzcinowy organic, cukier mielony, gliceryna, proszek jabłkowy, skrobia modyfikowana, maliny (1%)
 • Proszek jabłkowy
 • Naturalne aromaty, pektyna, kwas cytrynowy – regulator kwasowości, mączka chleba świętojańskiego, – substancja zagęszczająca, ekstrakt z czerwonej kapusty)
 • Płatki owsiane, błonnik owsiany,
 • Karmel – barwnik, sól morska, kwas cytrynowy – regulator kwasowości
 • Naturalne aromaty, substancje spulchniające: wodorowęglan sodu, difosforan disodowy, fosforan monowapniowy.
 • Gliceryna

Wartości odżywcze

 • Energia: 380 kcal
 • Tłuszcz 9 g (kwasy tłuszczowe nasycone 0 g)
 • Węglowodany 70 g (cukry 37 g)
 • Białko 6 g
 • Sól 0,13 g

Inne wegańskie produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *