Go Eko. Ekologiczny mus wieloowocowy z owocami leśnymi

Nasza rekomendacja:
5 out of 6 stars (5 / 6)

Może to zabrzmieć dziwnie, ale powodem, dla którego kupiłem i spróbowałem Ekologicznego musu wieloowocowego z owocami leśnymi marki Go Eko, był zakup innego produktu marki Isostar w Netto. O Isostarze można przeczytać w kolejnym teście.

Tego typu produkty testujemy bardzo rzadko ze względu na ich “uniwersalność”, bo pomimo, że są w składzie “wegańskie” spożywają je osoby odżywiające się w rozmaity sposób. Ponad rok temu testowaliśmy już napój marki Mii, który nie przypadł nam do gustu i dodatkowo jego cena mogła odstraszyć potencjalnych nabywców. Ostatnio szukałem go w Auchan, ale nie udało mi się znaleźć. Czyżby cena aż tak statecznie odstraszyła nabywców? 😉

Ekologiczny mus wieloowocowy z owocami leśnymi mimo, że jest ekologiczny i w jego składzie nie znajdziemy cukru, skrobi ryżowej, ani innych dodatków został wyceniony niemal identycznie. Do tego jest smaczny, orzeźwiający i bez wątpienia zdecydowanie zdrowszy. Co prawda w smaku wyczuwa głównie się jabłka i banany, ale całość jest raczej zrównoważona.

Cena nie jest niska, bo 29,90 zł za kilogram. Zawsze w testując takie produkty nachodzi mnie refleksja: kto i po co je kupuje? Za 29,90 kupimy obecnie: 6 kg bananów lub jabłek. Wczoraj na warszawskiej patelni sprzedawano truskawki po 5 zł za 250g, czyli 20 zł za kilogram…🤔🤔🤔 Nawet w najzimniejszym i najciemniejszym okresie ponurej polskiej zimy za niecałe 30 zł  kupimy kilka kilogramów świeżych owoców, które mają o niebo więcej wartości odżywczych, niż te przetworzone i wciśnięte aluminowy “worek” o wadze 100 g. No coż, widocznie chętnych nie brakuje skoro taki produkt znajduje się na półce od dłuższego czasu. Z drugiej strony zrozumieć politykę sprzedażową sieci nie jest łatwo.

Np. znane wszystkim weganom Natruli Mielone, które testowaliśmy w ubiegłym roku, i które cieszyło się dużym popytem, zostało wycofane ze sprzedaży w Netto.

Osobom, które tego typu produkty lubią i spożywają, Ekologiczny mus wieloowocowy z owocami leśnymi zdecydowanie warto zarekomendować.

Arek
Blog wegański vegetest.pl

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny

Opis

Opakowanie/etykieta Niewyszukane. Opakowanie aluminiowe powlekane zadrukowanym plastikiem z prostą grafiką. Czytelne napisy.
Wygląd ogólny Kolor musu malinowo-szary. Nie zachęcający do spożycia.
Konsystencja i tekstura Gęsta. Typowa dla przecierów owocowych. Szybko rozpuszcza się w ustach.
Zapach Wyraźny, dominujący zapach bananów i jabłek. Mało świeży.
Smak Kwaskowaty. Zdecydowanie wyczuwalny smak przecieru z jabłek i bananów. Świeży, przyjemny, orzeźwiający,. Z czasem pojawia się łagodny smak malin.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Brak

 

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych Brak
Informacje (zastrzeżenia) producenta
Przechowywanie Nie określa się. Po otwarciu 2 dni w lodówce.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Tak

Przedział cenowy – Średni

2,99 zł za opakowanie –29,99 zł za kg.

Producent: Wyprodukowano w Hiszpanii dla Netto Sp. z o.o.

Zakupiono: Netto

Go Eko. Ekologiczny mus wieloowocowy z owocami leśnymi

2,99 zł - 100 g
6.5

Skład

5.0/10

Wrażenia konsumpcyjne

8.5/10

Wartości odżywcze

4.0/10

Opłacalność

6.0/10

Smakowitość

9.0/10

Inne wegańskie produkty

3 komentarze

  1. z tym czy jest weganski nie byłbym taki pewien chyba że masz jakąś informacje od producenta gdyż w składzie jest zagęszczony sok z cytryny a niestety do zagęszczania używane są czasem wiesz jakie składniki …

  2. Dziękujemy za uwagę. Postaramy się skontaktować z producentem i dowiedzieć. W przypadku, gdy producenci nie odpowiadają też o tym piszemy,bo niestety różnie bywa 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *