Baton Dobra kaloria. Superfoods. Spirulina & cytryna

Nasza rekomendacja:
4.8 out of 6 stars (4,8 / 6)

Baton Dobra kaloria. Superfoods. Spirulina & cytryna to bez wątpienia produkt oryginalny skierowany do klienta, który wie konkretnie czego poszukuje i co chce zjeść. Osobiście nie przepadam za smakiem kwaśnym, ale ten batonik przypadł mi do gustu. Smakiem, który zdecydowanie dominuje jest właśnie kwaśny. Jednak kwaśność jest bardzo szybko równoważona poprzez goryczkę pochodzącą ze skórek cytrynowych i słodkością daktyli. Popijany dobrą, czarną herbatą (bez cytryny oczywiście) dostarcza bardzo ciekawych doznań smakowych.

Podobnie jak testowany wcześniej baton z figami i goji jest naturalny i nie zawiera zbędnych dodatków. Ze względu na wartości odżywcze nadaje się wręcz idealnie na przekąskę, a nawet jako uzupełnienie kalorii po wysiłku fizycznym. Smakowitość to silna strona produktu Baton Dobra kaloria. Superfoods. Spirulina & cytryna. Ale uwaga, smak jest naprawdę bardzo oryginalny. Trochę przypomina, jak stwierdziła Agnieszka, landrynkę.

Cena, podobnie jak w przypadku batona z figami i goji jest zaporowa. Więcej na ten temat pisałem w teście batonika Superfoods. Figa & goji. I to właśnie cena powstrzymuje mnie przed przynanniem wyższej rekomendacji.

Produkt bardzo oryginalny i na pewno znajdzie się wielu konsumentów, którym będzie on smakował. Baton Dobra kaloria. Superfoods. Spirulina & cytryna na pewno mógłby być bardzo interesującą alternatywą dla dominujących na rynku syntetycznych, reklamowanych jako zdrowe przekąski produkowanych przez wielkie koncerny spożywcze. Ale większość konsumentów woli wydać 1,50 zł na znany i reklamowany baton, który składem nawet nie zbliża się do testowanego dzisiaj batona Dobra kaloria Superfoods. Spirulina & cytryna. Osobiście wolę dołożyć i zjeść produkt zdrowszy. Nawet jeśli miałbym zapłacić dwa razy więcej. Tym bardziej, że na tej samej półce, w tym samym sklepie leżą inne batoniki, w których składzie znajdują się produkty wysoko przetworzone i chemiczne dodatki, a ich cena jest wyższa. Rynek przekąsek jest naprawdę bardzo dziwny.

Arek

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny Opis
Opakowanie/etykieta Grafika przyjemna i prosta. Opakowanie oryginalne, o znacznie ograniczonej palecie barw. Łatwo rozpoznawalna.
Wygląd ogólny Baton w kolorze ciemnej zieleni. Z widocznymi kolorowymi składnikami.
Konsystencja i tekstura Twardy, zwarty. Po naciśnięciu palcem odkształca się. Długo rozpuszcza się w ustach. Wyczuwalne kawałki składników, głównie orzechów i daktyli..
Zapach Wyraźny zapach cytryny i skórki cytrynowej. Wyczuwalne daktyle.
Smak Zdecydowanie kwaśny. Szybko równoważony goryczką pochodzącą ze skórek cytrynowych i słodkością daktyli. Przyjemny, świeży i orzeźwiający. Dominuje smak cytryn, skórek cytrynowych i daktyli. Mocno pobudzający ślinianki.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Nie dotyczy

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Migdały, nerkowce
Informacje (zastrzeżenia) producenta Może zawierać orzeszki ziemne.

100% naturalny, bez cukru, 100% owoców, bez GMO

Przechowywanie Przechowywać w suchym, chłodnym miejscu.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Tak.

Przedział cenowy – Bardzo drogi
3,99 zł za opakowanie – 114,00 zł za kg.

Producent: Kubara Sp. z o.o.
Zakupiono: Rossmann

3,99 zł – 35 g
7.8

Skład

9.5/10

Wrażenia konsumpcyjne

8.5/10

Wartości odżywcze

8.0/10

Opłacalność

5.0/10

Smakowitość

8.0/10

Skład

  • Daktyle
  • Orzechy (orzechy nerkowca, migdały)
  • Cytryna liofilizowana 3%
  • Spirulina 2,5%

Wartości odżywcze

  • Energia: 340 kcal
  • Tłuszcz 6,9 g (kwasy tłuszczowe nasycone 0,9 g)
  • Węglowodany 59,0 g (cukry 52,0 g)
  • Białko 6,1 g
  • Błonnik 6,4 g
  • Sól 0,08 g

Inne wegańskie produkty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *