Jak tworzyć treści do pozycjonowania strony?

Czasy, w których do wypozycjonowania strony wystarczyło kilka średniej jakości linków i słowa kluczowe zaszyte w metadanych mamy dawno za sobą. Dziś w dużej mierze na osiągane efekty SEO ma dobrej jakości content, który jest odpowiednio nakierowany na słowa kluczowe. Teksty na stronie powinny być nie tylko unikatowe i angażujące, ale tworząc je warto także trzymać się zasad, które pomogą w pozycjonowaniu danej podstrony na konkretne słowa kluczowe. W artykule podpowiadamy jak tworzyć treści, które będą przyjazne nie tylko użytkownikowi, ale także wyszukiwarce.

Skąd brać tematy na treści?

Tworząc treści na stronę internetową warto przede wszystkim znać, choć trochę, temat który zamierzamy opisywać. Taka wiedza pozwala na samodzielne wymyślanie zagadnień, które mogą potencjalnie zainteresować odwiedzających. Kiedy pomysłów jednak brak, warto przyjrzeć się stronom konkurencji, by zaczerpnąć inspirację, oraz wykorzystać dostępne narzędzie takie jak np. Answer the public, które na podstawie słowa kluczowego podadzą podobne zagadnienia na podstawie realnych wyszukiwań użytkowników w Google.

Jak pisać teksty SEO?

Zadaniem wyszukiwarki jest wyświetlić witryny jak najlepiej oddające dane zagadnienie, przejrzyste i przyjazne użytkownikom. Algorytm jest stale rozwijany i staje się coraz bardziej inteligentny, dlatego treści na stronie powinny być przede wszystkim atrakcyjne i angażujące dla użytkownika. Słowo kluczowe powinno występować tak często jak to możliwe, jednak przy zachowaniu naturalności tekstu, tak by nie było to uciążliwe i mocno zauważalne dla czytelników. Tekst, szczególnie jeśli jest długi, powinien być podzielony na akapity poprzedzone nagłówkami, które jeśli tylko to możliwe, także powinny zawierać w sobie główne słowo kluczowe (w szczególności pierwszy nagłówek H1, który jest dla Google “głównym tematem” artykułu). Kiedy słowo kluczowe występuje w treści, warto także oznaczać je znacznikiem strong, który wskazuje algorytmom wyszukiwarki istotne treści na stronie, a z perspektywy użytkownika jest to zwykłe pogrubienie.