Foods by Ann. Energy Bar. Maca & Kakao

Nasza rekomendacja:
(4 / 6)

Energy Bar. Maca & Kakao to nieco większy batonik od tych, które testowałem na początku roku. Po tego typu produkty sięgamy zazwyczaj wtedy, kiedy dopada nas głód i potrzebujemy przekąsić coś „na szybko”, albo, jak twierdzi Foods by Ann, po treningu w celu uzupełnienia energii. W przeciwieństwie do testowanych uprzednio batonów 35-cio gramowych, Maca & Kakao ma 60 gram. I to jest właściwa gramatura. Zarówno w przypadku małej przekąski, jak i po treningu. 35 gram to jednak trochę za mało. Za mało, żeby oddalić uczucie głodu, o odżywieniu nie wspominając.

W sumie baton jest smaczny. Pod warunkiem, że przymkniemy oko na pierwsze wrażenie, jakim jest poczucie, że za chwilę włożymy do ust coś lekko nieświeżego… Zaraz po otwarciu opakowania i powąchaniu miałem wrażenie, że baton jest przeterminowany. Ale nie. Mógł jeszcze spokojnie poleżeć spiżarni ponad dwa miesiące.

Sam smak jest dosyć przyjemny, typowy dla wyrobu zawierającego w swoim składzie daktyle, kokos i kakao. W teorii połączenie to powinno sprawdzić się znakomicie, ale w praktyce jest nieco inaczej. W produktach czekoladowych wysoko przetworzonych (cukierki, batoniki i cukierki) łatwo jest manipulować smakowitością poprzez stosowanie różnych dodatków. W batonach, które nie zawierają aromatów, substancji słodzących, barwników itd., jesteśmy skazani na efekty, jakie daje połączenie pojedynczych składników. Zawsze jednak pozostaje alternatywa w postaci kilku daktyli i innych suszonych owoców popitych kakao. Ale kto tak je, gdy się spieszy?

Produkt idealny nie jest, szczególnie gdy przyjdzie nam zapłacić za niego sześć złotych. Niemniej jednak warto mieć taki batonik ze sobą, kiedy nagle dopadnie nas głód 🙂

Mimo, że baton jest odżywczy i nie zawiera niepotrzebnych, syntetycznych składników, to jego cena jest bardzo wysoka. Zbyt wysoka, aby można było dać więcej punktów za opłacalność zakupu i wyższą rekomendację.

Jeśli przed zakupem powstrzyma nas cena, zawsze można sięgnąć po tańszy o 20% Baton Raw Energy. Cocoa & cocoa beans. Ma bardziej prosty skład, ale jego właściwości organoleptyczne i wartości odżywcze niezbyt wiele odbiegają od testowanego dzisiaj batona Energy Bar. Maca & Kakao.

 

Ocena organoleptyczna

Przedmiot oceny Opis
Opakowanie/etykieta Przyjemne. Opracowanie graficzne, kolorystyka i materiał z jakiego jest wykonane sugeruje, że mamy do czynienia z produktem luksusowym. Niełatwe do otwarcia.
Wygląd ogólny Baton w kolorze sepii z wyraźnie widocznymi kawałkami składników.
Konsystencja i tekstura Gęsta, gumowata, typowa dla tego typu wyrobów. Po naciśnięciu palcem odkształca się nie wraca do poprzedniego kształtu. Rozdrabniana w ustach przywodzi na myśl toffi lub krówki. Jednakże szybko się rozpuszcza i pozostają w ustach kawałki składników.
Zapach Zapach przetworzonych owoców.  Podobny do marmolady owocowej. Trochę nieświeży.

 

Smak Kwaskowaty, gorzkawy i lekko słodki, trochę sztuczny. Po chwili pojawia się dominujący smak daktyli, kokosa i kakao. Specyficzny.
Alternatywa dla produktów niewegańskich Nie dotyczy

 

Informacje dodatkowe

Obecność konserwantów Brak
Zawartość substancji zagęszczających Brak
Obecność substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u osób uczulonych. Migdały
Informacje (zastrzeżenia) producenta Może zawierać soję, sezam, jaja, mleko, gluten, orzechy i orzeszki ziemne.
Przechowywanie Przechowywać w suchym, chłodnym miejscu.
Odpowiedni w diecie bezglutenowej Tak. Z wyjątkiem zastrzeżeń producenta.

Przedział cenowy – Bardzo drogi

5,99 zł za opakowanie – 99,83 zł za kg.

Producent: HPBA Group Sp. z o.o

Zakupiono: Delikatesy osiedlowe

Foods by Ann. Energy Bar. Maca & Kakao

5,99 zł - 60 g
7.2

Skład

9.0/10

Wrażenia konsumpcyjne

6.0/10

Wartości odżywcze

8.0/10

Opłacalność

5.5/10

Smakowitość

7.4/10

Pros

 • Daktyle 45%
 • Kokos 26%
 • Migdały 16%
 • Goji 9%
 • Maca 2%
 • Kakao 2%

Cons

 • Energia: 455 kcal
 • Tłuszcz 28,2 g (kwasy tłuszczowe nasycone 17,2 g)
 • Węglowodany 34,1 g (cukry 33,7 g)
 • Białko 8,6 g
 • Błonnik 15,0 g
 • Sól 0,2 g

Może Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *